SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya Ligi’ne Arkas damgası

Erkekler Dünya Ligi'nde adını Final Etabı'na yazdıran Türkiye'de Mustafa Koç ve Gökhan Gökgöz, Arkasspor'daki antrenörleri Glenn Hoag ile rakip olacak.

Güncellenme: 13:28, 04/07/2016
Dünya Ligi’ne Arkas damgası

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından organize edilen Erkekler Dünya Ligi 2’nci Grup’ta adını Final Etabı’na yazdıran Türkiye tarihi bir başarıya imza attı.

Bu tarihi başarı, ilginç bir tesadüfü de beraberinde getirdi. Milli Takım’da yer alan Arkassporlu voleybolcular Mustafa Koç ve Gökhan Gökgöz ile Kanada Milli Takımı’nı çalıştıran Arkasspor Antrenörü Glenn Hoag, 9 Temmuz’daki yarı final karşılaşmasında birbirlerine rakip olacak. İki sporcumuz, Arkas’ın başarısı için omuz omuza mücadele ettikleri Hoag’ın çalıştırdığı Kanada’yı mağlup ederek final vizesi almak için ter dökecek.

Bu arada Arkasspor’un yeni transferi Tyler Sanders da, Kanada Milli Takım formasıyla müstakbel takım arkadaşlarının karşısına çıkacak. Türkiye yarı finalde Kanada’yı elediği takdirde 10 Temmuz’daki finalde Portekiz-Hollanda galibi ile şampiyonluk için mücadele edecek.