SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Van Der Wiel: “Fenerbahçe için savaşacağım”

Van Der Wiel: “Fenerbahçe için savaşacağım”

Fenerbahçe'nin yeni transferi Gregory Van Der Wiel, ayağının tozuyla geldiği İstanbul'da ile röportajını verdi. Hollandalı oyuncu Fenerbahçe forması için savaşacağını dile getirdi.

Fenerbahçe’nin İstanbul’a getirdiği Gregory van der Wiel, Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’de oynamak için sabırsızlandığını ifade eden Gregory van der Wiel, “Taraftarların desteği ve itici gücüyle sahada yerimizde duramayız. Bu anlamda her şeyimizi vermemiz gerektiğini biliyorum. O muhteşem taraftarla karşılaşacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum. İstanbul ve Fenerbahçe’yle ilgili çok iyi bir izlenim edindim. Buraya çok güzel duygularla geldim. Görüşmeye başladığım günlerden bugüne kadar Fenerbahçe taraftarının hakikaten çok muazzam sevgisiyle karşılaştım. Beni çok etkiledi. Fenerbahçe’de oynamak için sabırsızlanıyorum” dedi.

“KUYT POZİTİF KONUŞTU”

Hollandalı oyuncu Fenerbahçe’nin, Türkiye’nin açık ara en iyi kulübü olduğunu ise şu sözlerle ifade etti: “Gelmeden önce çok fazla bilgi sahibi değildim ama bu süreçte Dirk Kuyt’la çok görüştüm. Defalarca görüştüm kendisiyle. O da her zaman Fenerbahçe’nin harika ve mükemmel bir kulüp olduğunu ve düşünmeden gitmem gerektiğini söyledi. Onun yanında Amsterdam’da da çok fazla Türk arkadaşlarım, dostlarım var. Onlarda Fenerbahçe’nin çok harika bir kulüp olduğunu söyledi. Yani herkes çok olumlu, çok pozitif konuştu. Gördüklerim üzerine Fenerbahçe Türkiye’nin açık ara en harika kulübü.”

“BU FORMA İÇİN SAVAŞACAĞIM”

En büyük hedefini; “Bütün yüreğimle bu kulüp için savaşmak istiyorum” diyerek açıklayan Gregory van der Wiel, Fenerbahçe’de kupalar kazanmak ve şampiyonluklar yaşamak istediğini belirtti. Önemli hedeflerden bir diğerinin de Şampiyonlar Ligi olduğunu ifade eden Wiel, “En önemlisi; Şampiyonlar Ligi hedefi görünüyor. Bizler ve kulüp için çok önemli. Umarım Şampiyonlar Ligi’ne katılırız. Kulübümüzün geleceği için çok önemli . En başta söylediğim gibi tüm kalbimle ve tüm benliğimle bu forma için savaşacağım” şeklinde konuştu.

“TARAFTARLAR MUHTEŞEM”

Fenerbahçe taraftarları için de değerlendirme yapan Hollandalı sağ bek, “Henüz gelmeden bile taraftarın çok muhteşem bir taraftar topluluğu olduğunu gördüm. İstanbul’a geldiğimde bunu hissettim. Karar vermemde ve burada kalmak istememdeki en önemli etkenlerin başında bu muhteşem taraftar geliyor. Gelmeden bu sevgiyi ve coşkuyu hissedebiliyordum, geldikten sonra neler olabileceğini düşünemiyorum. Onların desteği ve itici gücüyle sahada yerimizde duramayız. Bu anlamda her şeyimizi vermemiz gerektiğini biliyorum. O muhteşem taraftarla karşılaşacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

van-der-wiel-12525