SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ergin Ataman’dan takıma uyarılar

Ergin Ataman’dan takıma uyarılar

Olimpiyat Elemeleri hazırlıklarını Filipinlerin Başkenti Manila'da sürdüren A Milli Basketbol Takım günü tek idmanla tamamladı

Koç Ergin Ataman’ın yönetiminde maçların oynanacağı Mall of Asia Arena’da ısınma hareketleri ile başlayan çalışma daha sonra 5’e 5 savunma ve hücum setlerinin tekrarlanması ile devam etti. Bir gün önce oyuncuları ile yaptığı toplantıda Kanada’nın İtalya ile oynadığı hazırlık maçının görüntülerini izleten Ergin Ataman, idman sırasında her pozisyonu tek tek açıkladı. Özellikle hücumda az hata yapılmasını isteyen Ataman, hücumda topların değerinin bilinmesini istedi. Savunmanın da sert yapılması gerektiğini iade eden Ataman, oyuncularına daha fazla mücadele etmeleri gerektiğini de ifade etti.

Yaklaşık 1.5 saat süren ve oldukça tempolu geçen idmanın son bölümünde ise şut çalışması gerçekleştirildi.

A Milli Takımda idmanının dün Manila’ya gelen Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, Sportif Direktör Barbaros Akkaş ve Recep Ankaralı da izledi. Coach Ergin Ataman ile bir süre sohbet eden Harun Erdenay, hazırlıklar hakkında bildi aldıktan sonra takıma başarılar diledi.