SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bellotti şampiyon oldu

Tarsus Tenis Kulübü'nün düzenlediği 10 bin dolar ödüllü 7'nci Tarsus Cup tek erkekler final maçında İspanyol rakibin Ruben Ramirez Hidalgo'yu yenen İtalyan Riccardo Belotti şampiyon oldu.

Güncellenme: 14:37, 03/07/2016
Bellotti şampiyon oldu

2016 ITF Tarsus CUP 7. Uluslararası 10 bin dolar ödüllü erkekler tenis turnuvası bu yıl 27 Haziran-3 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilirken, rakiplerini eleyerek finale yükselen İtalyan raket Riccardo Bellotti ile İspanyol Ruben Ramırez Hidalgo, şampiyonluk için karşı karşıya geldi.

20 ülkeden 62 tenisçinin katıldığı turnuvada çekişmeli geçen final maçında 6-2 ve 6-3’lük setlerle rakibine üstünlük sağlayan İtalyan raket Riccardo Bellotti, ödülün ve kupanın sahibi oldu.

KUPALARINI ALDILAR

Final maçının ardından düzenlenen ödül töreninde şampiyon olan İtalyan raket Riccardo Bellotti, kupasını Tarsus Kaymakamı Bekir Atmaca’nın elinden aldı. İkinci olan İspanyol Ruben Ramırez Hidalgo ise ikincilik kupasını Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Vedat Yüksel ve Tarsus Tenis Kulübü Başkanı Ferit Çetiner’in elinden aldı.

‘GÜZEL BİR TURNUVAYDI’

Tarsus Tenis Kulübü Başkanı Ferit Çetiner, çekişmeli maçlara sahne olan güzel bir turnuva izlediklerini belirtirken, şunları söyledi:

“Bir hafta boyunca turnuvamıza 20 ülkeden gelerek katılan tenisçiler ile birlikte zaman geçirdik, tenisçilere Tarsus’u gezdirerek tanıtma fırsatını yakaladık. Bu sezon bölgemizde yaz turnuvası düzenleyen tek kulüp olduk, bu durum bizim için ayrı bir başarı ve gurur kaynağı oldu.”

Güçlü rakibi karşısında üstünlük sağlayarak final maçını kazanarak kupaya ve ödüle uzanan İtalyan raket Riccardo Bellotti ise şöyle konuştu:

“Şampiyon olmanın sevinci ile birlikte benimle karşılaşan Ruben Ramırez Hidalgo’yu tebrik ediyorum, bizleri bu turnuvada bir araya getiren Tarsus Tenis Kulübü yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyorum.”

Turnuva ödüllerin verilmesiyle sona erdi.

Yayınlanma Tarihi:14:36,