SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kemal Koyuncu’ya büyük ayıp!

Rio’ya hazırlanırken eski sakatlığı nükseden, ameliyat olan ama 29 bin liralık hastane masrafı karşılanmayan milli atlet Kemal Koyuncu “Başkanı 8 kez aradım, 5 kez mesaj attım. Cevap yok” diye konuştu.

Güncellenme: 07:43, 02/07/2016
Kemal Koyuncu’ya büyük ayıp!

İşte devşirme olmayan Türk atletlere verilen değer! Atletizm Federasyonu, olimpiyat hazırlıkları için Kenya'ya kampa giden ve burada sakatlanan Kemal Koyuncu'yu kaderine terk etti.

Ali ERDOĞAN / ÖZEL HABER

1500 metrede Avrupa ikincisi olan Kemal Koyuncu, Rio öncesi barajı aşmak için fazla yükleme yapılınca, eski sakatlığı nüksetti. Tendonundaki yırtık nedeniyle Türkiye'ye 3 kez gelip tedavi olan milli atlet, doktorların ‘İyisin' demesinin ardından antrenmanlara yeniden başladı ama ağrıları iyice arttı.

İLGİLİ HABERBuz Pateni Federasyonu Kanada`ya gönderemiyorBuz Pateni Federasyonu Kanada`ya gönderemiyor

Bu süreçte hiç destek görmediğini belirten Kemal Koyuncu, durumunu SÖZCÜ'ye şöyle anlattı:

“Ameliyat için hastaneye yatarken Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintımar'ı 8 kez telefonla aradım. 5 kez de mesaj attım. Geçmiş olsun demeyi bırakın, cevap bile vermedi. 29 bin liralık hastane masrafı çıktı. Daha sonra Genel Sekreter Fahrettin Yıldız'a ulaştım ama ‘Başkanın onayı gerek. Şu ana kadar onaylamadı. Başının çaresine bak' dedi. Ben de Hamza Yerlikaya'yı arayıp yardım istedim.”

Yayınlanma Tarihi:07:40,