SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Halep set vermeden turladı

Sezonun üçüncü Grand Slam tenis turnuvası Wimbledon'da tek kadınların 5 numaralı seri başı Simona Halep, Kiki Bertens'i 2-0 mağlup ederek dördüncü tura yükseldi.

Güncellenme: 20:21, 02/07/2016
Halep set vermeden turladı

İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen Wimbledon’ın altıncı gününde tek kadınlarda Romanyalı tenisçi Simona Halep, dünya sıralamasında 28. sırada yer alan Hollandalı Kiki Bertens ile karşılaştı.

Altıncı kez Wimbledon’da mücadele eden Halep, birinci sete servis avantajını kullanarak başlamasına rağmen, ilk oyunu kaybederek 1-0 geriye düştü. Bu hatasını kortun her bölgesine attığı etkili toplar ile telafi eden Rumen tenisçi, skoru 4-2 lehine çevirdi. Setin başından itibaren tutuk ve etkisiz bir oyun sergileyen Bertens, ilk seti 6-4 geride kapatarak, maçta 1-0 geriye düştü.

İLGİLİ HABERNovak Djokovic Wimbledon`dan elendiNovak Djokovic Wimbledon`dan elendi

İkinci sette de üstünlüğünü sürdüren Simona Halep, rakibinin atak yapmasına müsaade etmeyince skor bir anda Rumen tenisçinin lehine 3-0 oldu. Dördüncü oyunda ilk kez “ace” yapan Hollandalı tenisçi, bu oyunda kullandığı servislerde başarılı olunca, ikinci setteki ilk oyunu kazanarak, skoru 3-1’e getirdi. Oyunun geri kalan bölümünde, Rumen tenisçi, kortun uzak köşelerine attığı “Winner” vuruşlarla setin sonucunu belirledi ve seti 6-3, maçı da 2-0 kazanarak korttan galip ayrıldı.

Böylece Simona Halep, 1 saat 10 dakika süren maçı, 6-4 ve 6-3 sonuçlarla 2-0 kazandı ve dördüncü tura yükselmiş oldu.