SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’dan Sneijder’e ağır para cezası

1 Galatasaray sezon açılışına katılmayan Wesley Sneijder'in, Ibiza'da düzenlenen vaftiz töreninde oğlunun yanında yer aldığı öğrenilirken yönetim, Hollandalı oyuncuya ağır bir yaptırım uyguladı.
2 Bipspor'un haberine göre, Galatasaray, Sneijder'e geçen sezon 11 sarı kart gördüğü için 600, kampa gelmediği için 150, toplamda 750 bin Euro ceza kesti.
3 Öte yandan sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Hollandalı futbolcuya takıma katılması gerektiği önceden söylendiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:
4 “Sezon öncesi tüm oyuncularımıza, yaz mevsiminde milli takımları ile ilgili programları göz önünde bulundurularak bir geri dönüş tarihi verilmişti. Wesley Sneijder’e da takımın büyük bölümü gibi 1 Temmuz’da Florya’da olması gerektiği bildirilmişti.
5 Ancak oyuncumuz bugünkü sezon açılışında ve antrenmanda yer almadı. Konuyla ilgili olarak kulübümüzün disiplin kuralları belli. Yönetim kurulumuz bu çerçevede bir karar verecek.”
6 Galatasaray's Wesley Sneijder (L) controls the ball next to Astana's Branko Ilic during their Champions League group C soccer match at the Astana Arena stadium in Astana, Kazakhstan, September 30, 2015. REUTERS/Shamil Zhumatov