SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’dan Sneijder’e ağır para cezası

Galatasaray, Hollandalı yıldız oyuncusu Sneijder'e ağır para cezası kesti.

Galatasaray sezon açılışına katılmayan Wesley Sneijder'in, Ibiza'da düzenlenen vaftiz töreninde oğlunun yanında yer aldığı öğrenilirken yönetim, Hollandalı oyuncuya ağır bir yaptırım uyguladı.
Bipspor'un haberine göre, Galatasaray, Sneijder'e geçen sezon 11 sarı kart gördüğü için 600, kampa gelmediği için 150, toplamda 750 bin Euro ceza kesti.
Öte yandan sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Hollandalı futbolcuya takıma katılması gerektiği önceden söylendiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:
“Sezon öncesi tüm oyuncularımıza, yaz mevsiminde milli takımları ile ilgili programları göz önünde bulundurularak bir geri dönüş tarihi verilmişti. Wesley Sneijder’e da takımın büyük bölümü gibi 1 Temmuz’da Florya’da olması gerektiği bildirilmişti.
Ancak oyuncumuz bugünkü sezon açılışında ve antrenmanda yer almadı. Konuyla ilgili olarak kulübümüzün disiplin kuralları belli. Yönetim kurulumuz bu çerçevede bir karar verecek.”
Galatasaray's Wesley Sneijder (L) controls the ball next to Astana's Branko Ilic during their Champions League group C soccer match at the Astana Arena stadium in Astana, Kazakhstan, September 30, 2015. REUTERS/Shamil Zhumatov