SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Djokovic tenisten uzaklaşacak!

Sezonun üçüncü grand slam tenis turnuvası Wimbledon'a üçüncü turda sürpriz bir şekilde veda eden geçen yılın tek erkeklerde 1 numaralı seri başı Sırp raket Novak Djokovic, "Bir süre tenisten uzaklaşıp aileme zaman ayıracağım" dedi.

Güncellenme: 21:23, 02/07/2016
Djokovic tenisten uzaklaşacak!

Tenis erkeklerde dünyanın bir numarası Novak Djokovic, Wimbledon Tenis Turnuvası’nın üçüncü turunda ABD’li Sam Querrey’e 7-6, 6-1 ,3-6 ve 7-6’lık setlerle yenilerek turnuvaya sürpriz bir şekilde erken veda etti.

Geçen yılın şampiyonu Sırp raket Djokovic, karşılaşma sonunda gerçekleştirilen basın toplantısında gazetecilerin sorunlarını yanıtladı. Wimbledon’a erken veda ettiği için çok üzgün olduğunu söyleyen Djokovic, üzüntüsünü hafifletmek için turnuvanın geri kalan karşılaşmalarını seyretmeyeceğini, tenisten bir süre uzaklaşıp ailesi ile vakit geçireceğini söyledi. Sırp raket, “Çok sevdiğim bir ailem, tenis dışında da hayatım ve yapmayı sevdiğim birçok şey var. Şimdi onlara biraz daha fazla zaman ayırmak istiyorum” dedi.

İLGİLİ HABERHalep set vermeden turladıHalep set vermeden turladı

“ZİHNİMİ RAHATLATIP BAŞKA ŞEYLER DÜŞÜNECEĞİM”

Sporda her şeyin mümkün olduğunu ifade eden Sırp raket, ABD’li rakibi Sam Querrey’in çok iyi oynadığını, güçlü servisleri olan bir rakip karşısında böyle bir kortta her şeyin mümkün olduğunu söyledi.

Bu şeklide aldığı yenilgilerden sonra pozitif düşünmeye çalıştığını ifade eden Djokovic, “Böyle durumlarda ne yapmam gerektiğini biliyorum. Hayatta pozitif düşünmenin önemine inanıyorum. İki değişik sezonda üst üste dört grand slam şampiyonluğu kazandım. Bugünkü başarısızlığım yerine onlara konsantre olacağım. Zihnimi rahatlatıp başa şeyler düşüneceğim” dedi.

Wimbledon’dan sonra kendisini olimpiyatlarda mı yoksa arada başka bir turnuvada mı göreceklerini soran gazetecilerin sorusuna Sırp raket “Bilmiyorum düşünmem lazım” diye cevap verdi. Sırp Novak Djokovic’in kariyerinde 11 Grand Slam ve 3. Wimbledon şampiyonluğu bulunuyor.

Yayınlanma Tarihi:21:19,