SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Denizlispor kongre için toplanamadı

PTT 1. Lig takımlarından Denizlispor, bugün yapılması kararlaştırılan olağanüstü kongre için yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi.

Güncellenme: 18:25, 02/07/2016
Denizlispor kongre için toplanamadı

Denizlispor, bugün yapılması planlanan olağanüstü kongreye sadece bir delege geldi. Denizlispor Başkanı Mustafa Şavluk ve yönetiminin aldığı olağanüstü genel kurulunun ilk toplantısına sadece bir kişi geldiği için 11 Temmuz Pazartesi gününe ertelendi. EGS Kongre ve Kültür Merkezi'nde bugün saat 16.00'da yapılması kararlaştırılan olağanüstü kongreye sadece bir üye geldi. Üyelerini gelmemesi üzerine hazirun cetveli imzalanmadı. Toplamda bin delegeli yeşil-siyahlı kulüpten sadece 414 kişi aidatını ödediği için oy kullanabiliyor.

BAŞKAN ADAYLARI DA GELMEDİ

Yeşil-siyahlı ekibin çok uzun süredir başkan adayı olarak konuşulan Selami Urhan, Süleyman Urkay, Mehmet Özsoy, Yasin Özpek gibi isimler de kongrenin yapılacağı yere gelmedi. Önümüzdeki kongrede çoğunluk şartı aranmaksızın yapılacak.

Konu hakkında konuşan Denizlispor Kulüp Başkanı Mustafa Şavluk, “Aday olmayacağımı daha önce de söyledim, yeniden belirtiyorum. Lafla peynir gemisi yürümüyor. Adaylığını açıklayanlar şu an neredeler. İsim yapma peşinde oldukları bugün ortaya çıktı. Bizden olağanüstü genel kurula kararı alınmasını istediler. Yönetim kurulu olarak olağanüstü genel kurul kararını aldık ve sonuç ortada. Kimse aday çıkmadı. Böyle şeylerden sadece Denizlispor zarar görüyor. Hayırlısı olsun” ifadelerini kullandı.