SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’tan Gökhan Gönül’e servet

9 sezonluk Fenerbahçe kariyerinin ardından yeni sezonda Beşiktaş forması giyecek olan Gökhan Gönül için Siyah Beyazlılar'ın kasasından çok ciddi bir rakam çıkacak. Öte yandan milli futbolcu, twitter hesabındaki Fenerbahçe fotoğrafını da kaldırdı.

Güncellenme: 11:03, 01/07/2016
Beşiktaş’tan Gökhan Gönül’e servet

Gökhan Gönül’ün İstanbul’un bir diğer yakasına geçmesinde en büyük etkenlerden olan, hatta bir ara Fenerbahçe’nin “Onunla görüşmeyeceğiz” açıklamasında bulunduğu Ahmet Bulut, tecrübeli oyuncunun Beşiktaş’a imza atmasıyla 1 milyon euroluk (3,20 milyon TL) kazanç elde edecek.

Yeni sezonda Beşiktaş’la, uzun bir aranın ardından Şampiyonlar Ligi’ne de dönecek olan Gökhan Gönül bonservisi elinde olan futbolcuların son yıllarda büyük koz olarak kullandıkları imza parasını da cebine koyacak. Kartal, 31 yaşındaki oyuncuya tam 2 milyon euro (6,4 milyon TL) imza parası ödeyecek.

Fanatik’te yer alan habere göre; Gökhan Gönül’ün sözleşmesi 3+1 yıl olarak belirlenirken, Gökhan yeni takımından sezonluk 1.7 milyon euro (5,4 milyon TL) kazanacak.

Yani Gökhan Gönül’ün Beşiktaş’a maliyeti “+1” sezonluk opsiyon kullanılmadığında ve maç başı ücretler, primler hariç tutulduğunda bile 8.1 milyon euro yani yaklaşık 25,9 milyon TL olacak.

GÖKHAN GÖNÜL TWİTTER’DAN FENERBAHÇE’Yİ KALDIRDI

Beşiktaş’a transferinin resmi olarak açıklanması beklenen Gökhnan Gönül, twitter hesabındaki Fenerbahçe fotoğrafını kaldırdı.

glflflfl

Yayınlanma Tarihi:09:35,