SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Kendine gel Arda!”

Javier Miguel imzasıyla yayımlanan yazıda, Arda Turan’ın, kulübü Barcelona’daki geleceğini kurtarmak için yeni sezonda kendisini kanıtlaması gerektiği belirtildi.

Güncellenme: 07:46, 01/07/2016
“Kendine gel Arda!”

Milli Takımımız ve Barcelona'da oynadığı futbolla son dönemde büyük tartışma yaratan Arda Turan'a ünlü İspanyol spor yazarı Javier Miguel'den uyarı yazısı geldi.Milli futbolcumuzun geride bıraktığımız sezon vasat bir futbol oynadığını belirtenMiguel, yeni sezonun da Arda Turan için kolay olmayacağını yazdı ve hem bazı eleştirilerde bulundu hemde önemli tavsiyeler verdi.

İLGİLİ HABERCristiano Ronaldo`nun panik anlarıCristiano Ronaldo`nun panik anları

“KONDİSYON YÜKLEMELİ”

Arda Turan ile ilgili yazısında Miguel şu sözlere yer verdi:

“Atletico Madrid'den ayrılır ayrılmaz ilk söylediği şey, ‘Diego Simeone'nin sisteminde koşmaktan yoruldum' olmuştu. Barcelona ile çıktığı maçta bu sözler biraz daha ön plana çıktı. Arda, Luis Enrique'nin gelecek planları arasında yer almak istiyorsa artık daha fazla fizik kondisyon yüklemesi yapmalı ve daha soyut bir hayat sürdürmeli.”

arda-iç

“ARDA’YI TAKIMDA TUTMAK İSTİYORUZ”

Barcelona Başkanı Josep Maria Bartomeu, İspanya'da geleceği tartışma konusu olan Arda Turan hakkında açıklamalarda bulundu. Milli yıldızı bırakmayı düşünmediklerini belirten Bartomeu, “Teknik ekibimiz Arda'yı tutmak istiyor. Biz ona ve Vidal'e 6 ay boyunca oynamama sabrı göstererek bizimle kaldıkları için teşekkür ediyoruz. Arda'nın performansına 10 üzerinden 9 veririm. Sonuçta bir sezonda 4 kupa birden kazandık” dedi.

Yayınlanma Tarihi:07:44,