SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Polonya-Portekiz karşılaşması şu ana kadar izlediğimiz en iyi maçlardan biriydi. Polonya Teknik Direktörü Adam Nawalka, Portekiz'in ilk yarıda sağ kanadını Grosicki ile felç etti. Zaten gol de eski Sivassporlu oyuncunun asistiyle geldi. Turnuva başından bu yana nerede denilen, ama hem teknik ekip hem de takım arkadaşlarının sınırsız desteğine sahip olan Robert Lewandowski şampiyonadaki ilk golünü kaydetti.

Portekiz Teknik Direktörü Fernando Santos, 18 yaşındaki Renato Sanches'i ilk 11'de başlatarak ciddi bir risk aldı. Ancak Bayern Münih'in 35 milyon Euro saydığı 18 yaşındaki futbolcu maç boyunca büyük uyum içerisinde oynadığı Nani ile yaptığı bir verkaç sonrası golünü attı.

Bu turnuvanın yıldızı Polonya'dır. Zaten oyuncuları kapışılmaya başlandı. Kamil Glik ve Maciej Rybus, Lyon'a gitti. Krychowiak'ın Paris Saint Germain'e transferi an meselesi. Futbolun başında bizdeki gibi atama yerine, eski yıldız Boniek olunca başarı da haliyle geliyor.

Maç öncesi saygı duruşu gözlerimi yaşarttı. Bütün stat sustu. Oyuncuların hiçbirinde ciddiyetsiz bir tavır yoktu. Olayın yaşandığı bizde düğün bayram köprü açılırken, Marsilya'da Velodrome Stadı'ndaki futbolseverler, Atatürk Havalimanı'nda hain terör saldırısına uğrayanların acısını paylaştı.