SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçirdiği kalp rahatsızlığı sonucu tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Trabzonspor eski Divan Kurulu Başkanı ve Genel Sekreteri Ali Özbak için tören düzenlendi.

Trabzonspor Divan Başkanlığı binası önünde düzenlenen törene Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, eski bakan Faruk Nafız Özak, Trabzonspor Asbaşkanı Ahmet Çubukçu, yönetim kurulu üyeleri, teknik direktör Ersun Yanal, futbolculardan Mustafa Yumlu ve Zeki Yavru, bordo mavili kulübün eski başkanları, kurucuları ile çeşitli sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, Özbak’ın yakınları ve vatandaşlar katıldı.

ÇUBUKÇU: TRABZONSPOR’UN TARİHİ HAFIZASIYDI

Törende konuşan Asbaşkan Ahmet Çubukçu, kısa süre önce Ali Özbak ile son kitabı konusunda konuştuklarını belirtti, şöyle dedi:

“Basım aşamasına geldik, inşallah gerçekleştireceğiz. O, Trabzonspor’un tarihi hafızasıydı. Onun yazdığı kitaplarla yaşamımızı sürdüreceğiz. Bugün yaşasaydı doğum gününü kutlayacaktık. 6 yıl görev yaptığı Divan Kurulu Başkanlığı önünde tören düzenlemek durumundayız. Çok üzüntülüyüz. Trabzonspor camiasının, ailesinin, sevenlerinin başı sağ olsun.”

SÜRMEN: HEPİMİZE ÖRNEK OLACAK

Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen ise törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Değerli ağabeyimiz, başkanımızı maalesef kaybettik. Kitabı hepimize örnek olacak. Keşke sağ olsaydı da o kitaptakileri bizlere anlatabilseydi. Şimdi çok daha ağır bir görev yükledi bize. O bitmeyen kitabın vebalini yükledi. Bu Trabzonspor camiasının birlik beraberlik içerisinde, neler yaparsa nelerde başarılı olduğunu o kitapta hep birlikte göreceğiz. Tüm camiamızın başı sağ olsun.”

ESKİ BAKAN ÖZAK: HAFIZAMIZI KAYBETTİK

Eski bakan Faruk Nafız Özak da şöyle konuştu:

“Daha öncede çok sayıda kurucularımızı, futbolcularımızı ve yöneticilerimizi uğurladık. Giderek o günleri, o felsefeyi yaşayanlar azalıyor. Önemli olan yeni nesillere o felsefeyi, o düşünceyi, sorumluluğu ve duyarlılığı aktarabilmektir. Ali Özbak bunu yapmak istedi. Hafızamızı kaybettik. 81 ilde kaç tane Ali Özbak var? Doğruydu, dürüsttü ve hep Trabzonspor’dan taraftı. Yeni nesiller Ali Özbaklar’ı bilmiyor, tanımıyorlarsa, başarıyı yakalamamız çok zor olacak. O bakımdan hepimize görev düşüyor. Futbol oynamak istemiş ama babası izin vermemişti. Futbol oynamadı ama futbolculardan daha fazla Trabzonspor’a hizmet etti. Ne mutlu bize ki Ali Özbak’ımız var. Hepimizin başı sağ olsun” diye konuştu.

Ali Özbak’ın cenazesi, Soğuksu Camii’nde ikindi vaktinde kılınacak cenaze namazının ardından aile kabristanlığında toprağa verilecek.