SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayserispor’un Karpuzatan tesislerinde bugün düzenlediği imza töreninde Eskişehirsporlu Anıl Karaer, Şanlıurfaspor’dan Kubilay Sönmez ve Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’dan orta saha oyuncusu Umut Budak kendilerini sar-kırmızılı yapan mukaveleye imza attılar.

Anıl ve Ufuk’la 2’şer yıllık, Kubilay’la 4 yıllık sözleşme yaptıklarını söyleyen Kayserispor Başkan Vekili Oğuz Ortaköylüoğlu, transferlerin süreceğini, sarı kırmızılı takımın geçin yıldan daha iyi bir kadro kuracağını söyledi. Oğuz Ortaköylüoğlu “Gerek sayısal gerekse performans açısından transferlerimiz sürecek. Taraftarımız sabırla beklesin. Fiyatları yükselmesin diye şu anda kesin anlaşma yapmadan transferlerimizi açıklamak istemiyoruz “dedi.

Öte yandan, Kayserispor Başkan vekili Oğuz Ortaköylüoğlu ve mukavele imzalayan 3 futbolcu İstanbul Hava limanında meydana gelen terör olayında hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yaralananlara geçmiş olsun dileklerini ve Türk milletine başsağlığı dileklerini ilettiler.

ANIL KARAER BABASININ YANINA GİTTİ

Kayserispor’un Eskişehirspor’dan transfer ettiği sol bek Anıl Karaer’in, sarı-kırmızılı kulüpte 1979-81 yıllara arasında top koşturan, şimdilerde teknik direktörlük yapan Sefer Karaer’in oğlu olduğu ortaya çıktı.

İki sezon önce Kayseri Erciyesspor’da futbol oynayan Anıl Karaer, sarı-kırmızılı kulübün bugün yapılan imza töreninde kendisini 2 yıllığına Kayserisporlu yapan imzayı attıktan sonra, “Ben, aslında Kayserispor’un yabancısı değilim. Babam Sefer Karaer, Kayserispor’da iki sezon top koşturduktan sonra Galatasaray’a transfer olmuştu. Babam, Kayserispor’daki yıllarını övünç ve güzel anılarla bana ve kardeşlerime hep anlatırdı. O nedenle bu gün burada babamın eski takımına imza atmanın, onun giydiği formayı giymenin onurunu taşıyorum” dedi.

Yayınlanma Tarihi:12:20,