SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gustavo Gomez için Beşiktaş’a ret

Beşiktaş ilk olarak sol beke transfer etemek istediği Emmanuel Mas'ın takımı San Lorenzo'dan ret cevabı almıştı. Siyah beyazlılara Gustavo Gomez için de olumsuz yanıt geldi.

Güncellenme: 17:09, 30/06/2016
Gustavo Gomez için Beşiktaş’a ret

Beşiktaş, Arjantin pazarında şu ana kadar istediği sonuçları alamıyor.

Defans hattına yapacağı takviyeler için özellikle Güney Amerika pazarını seçen Siyah Beyazlılar bonservis bedeli ödeme konusunda UEFA’nın denetiminde olduğu için istediği adımları atamıyor.

Beşiktaş ilk olarak sol beke transfer etemek istediği Emmanuel Mas’ın takımı San Lorenzo’dan ret cevabı almıştı.

Gustavo Gomez için yapılan teklife “hayır” cevabı

Siyah Beyazlılara ikinci ret cevabı da yine Arjantin’den geldi.

Stoper adaylarında ilk sıraya kadar yükselen ve Şenol Güneş’in de ısrarla istediğ bir isim olan Gomez için düşündüğü bedeli ilk etapta Arjantin ekibine sunan Beşiktaş’ın teklifi Lanus Kulübü tarafından az bulunarak reddedildi.

Konu ile ilgili Arjantin basınına açıklama yapan Lanus takımının 2. başkanı Luis Chebel Beşiktaş’ın teklifini düşük buldukları için reddettiklerini ve genç oyuncunun sözleşmesini uzatmaya çalışacaklarını söyledi.

Gustav Gomez’in takımları için önemli bir oyuncu olduğunun altını çizen Luis Chebel Paraguaylı oyunucunun bonservisnin %50’sini slinde bulunduran menajerlik şirketi ile görüştüklerini ve bonservisin tamamını satın almak istediklerini belirtti.

Transfer sezonunda Serdar Aziz, Kamil Glik, N’Kolou, Skertel gibi isimlerde istediği sonuçlara ulaşamayan Beşiktaş bu durumda oyuncu satamadığı için Gustavo Gomez’den de vazgeçmek zorunda kalacak.