SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Atatürk Havalimanı saldırısına duygulandıran jest

Tüm Türkiye'yi yasa boğan Atatürk Havalimanı saldırısı sonrasında UEFA'nın EURO 2016'da saygı duruşunda bulunulmayacağını söylemesi tepki çekerken, ABD'de New York Yankes ile Texas Rangers arasında oynanan beyzbol maçında yapılan jest dikkat çekti.

Güncellenme: 11:38, 30/06/2016
Atatürk Havalimanı saldırısına duygulandıran jest

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen saldırı sonrası onlarca sivil hayatını kaybetmiş, yüzlerce kişi de yaralanmıştı. Tüm Türkiye’nin yasa boğulduğu olay sonrası UEFA’ya başvuran yetkililer, EURO 2016 maçları öncesi saygı duruşunda bulunulmasını talep etmişti.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

İLGİLİ HABERNBA`den İstanbul`a başsağlığıNBA`den İstanbul`a başsağlığı

Ancak UEFA’dan hiç beklenmedik bir cevap geldi. UEFA, Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen terör saldırısı nedeniyle EURO 2016'da saygı duruşu yapılamayacağını yetkililere iletti. Öğrenilen bilgiye göre ‘Sadece ev sahibi ve katılımcı ülkelerde futbolu direkt etkileyen olayların yaşanması durumunda maçlardan önce saygı duruşu yapılacağı' gerekçesiyle Türkiye’nin talebi reddedildi.

İLGİLİ HABERDidier Drogba`dan duygusal Türkiye mesajıDidier Drogba`dan duygusal Türkiye mesajı

Üyesi olduğumuz UEFA’dan böyle bir cevap almanın şokunu yaşayan Türkiye, ABD’den gelen jestle duygulandı. American Beyzbol Ligi’nde New York Yankees ile Texas Rangers arasında New York’ta oynanan maç öncesi Atatürk Havalimanı saldırısında hayatını kaybedenler anıldı. Maç öncesi her iki takım saygı duruşunda bulunurken, dev ekranda İstanbul yazıldı.

wembley-iç-30-06

WEMBLEY DE KIRMIZI – BEYAZ

ABD’nin Texas Rangers takımı dışında Atatürk Havalimanı’na gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybedenler İngiltere’de de anıldı. Ünlü Wembley Stadyumu’nu kırmızı-beyaza boyayan İngilizler, saldırı sonrası İstanbul ve Türkiye’nin yanında olduklarını gösterdiler.

ATATÜRK HAVALİMANI’NDA TERÖR SALDIRISI

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde 28 Haziran akşam saat 22.00 sıralarında kontrol noktalarında eş zamanlı terörist saldırı gerçekleşti. Kontrol noklarına yakın bir yere kadar girmeye başaran 3 canlı bomba önce çantalarından çıkardıkları kalaşnikoflarla etrafa ateş açtı.

saldırı-30-06

Havalimanı'nda görevli polislerin anında karşılık vermesiyle ortalık bir anda savaş alanına döndü. Birkaç dakika süren çatışmanın ardından canlı bombalar kendilerini infilak ettirmeye başladı. Atatürk Havalimanı’nda silahlardan çıkan kurşunlar ve sonrasında patlatılan bombalar yüzünden 3 canlı bombanın dışında onlarca sivil hayatını kaybetti.

Yayınlanma Tarihi:10:30,