SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Nani terör yüzünden gitmek istedi”

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıyı yerinde yaşayan futbol menajeri Marco Kırdemir, yaşadıklarını İspanyol Marca Gazetesi'ne anlattı. Kırdemir Fenerbahçeli Nani'nin ailesinin terör olayları yüzünden gitmek istediğini söyledi.

Güncellenme: 18:18, 29/06/2016
“Nani terör yüzünden gitmek istedi”

Ünlü menajer Marco Kırdemir, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki elim saldırıda olay yerindeydi. Saldırıda yaşadıklarını Marca Gazetesi’ne anlatan ünlü menajer, Türkiye’deki terör olayları yüzünden birçok oyuncunun cazip teklifleri geri çevirdiğini ve Fenerbahçeli Luis Nani’nin ailesinin bu yüzden Valencia’ya gitmek istediğini söyledi.

İşi gereği birçok ülkeye seyahat ettiğini ve havalimanlarında yaşananlardan dolayı korktuğunu söyleyen Kırdemir, “Teröristler hepimizi öldürmek istedi. Bacağı kopmuş bir kız çocuğu gördüm. Belki yüzden fazla ölü vardı. Ambulanslara sürekli insanlar taşınıyordu. Biletimi değiştirmemiş olsaydım teröristlerin önünden geçecektim. Şiddetli bir patlama oldu ve ardından makineli tüfeklerle ateş açıldı. Güvenli bölgesine el bombası atıldı. Polis ateş açmaya başlarken biri kendini insanların önünde patlattı.” diye konuştu.

Bu olayların Türkiye’de transferi olumsuz etkilediğini ifade eden Kırdemir, “Türkiye’ye gitmek isteyen birçok futbolcu var. Ailesinin güvenliğinden endişe edip güzel teklifleri reddeden oyuncular da var. Valencia Luis Nani’ye 8.5 milyon Euro teklif etti ve ailesi de gitmek istedi” diye konuştu.

AMKSPOR / DIŞ HABERLER

Marco Kırdemir:

Fenerbahçe haberleri

Yayınlanma Tarihi:17:59,