SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dzsudzsak bitiyor!

Trabzonspor’un Balasz Dzsudzsak transferi için düğmeye bastığı konuşuluyor. Balazs Dzsudzsak’ın Trabzonspor’a transferindeki en büyük engelin ise Macar oyuncunun yıllık ücreti

Güncellenme: 09:57, 29/06/2016
Dzsudzsak bitiyor!

Trabzonspor ile Bursaspor arasındaki son gündem Dzsudzsak… Kısa süre önce Necid için pazarlık masasına oturan taraflar bu kez Macar oyuncu için görüşme yapıyor. Menacerler aracılığı ile başlayan temaslarda Timsahlar'ın 2019'a kadar sözleşmesi bulunan oyuncunun satışına sıcak bakması, Bordo-Mavililer'in de iştahını kabarttı. Geçtiğimiz sezon 16 maçta 4 gol 5 asistlik bir performans ortaya koyan 29 yaşındaki futbolcusu için Bursa'nın 1.3 milyon Euro bonservis bedeli talep ettiği ve rakamlar üzerinden pazarlıkların sürdüğü ifade edildi.

İLGİLİ HABERAykut Demir Osmanlıspor`a kiralandıAykut Demir Osmanlıspor`a kiralandı

TEK SORUN ÜCRETİ

Necid ve Dzsudzsak'ın yer alacağı ortak bir pakette Trabzonspor'un paraya ek olarak Timsahlar'ın istediği Sefa Yılmaz'ı da kullanacağı öğrenildi. Büyük bir aksilik olmazsa Bordo-Mavililer ile Bursa'nın bu hafta içinde uzlaşması bekleniyor. Transferdeki en ciddi pürüz ise Macar futbolcunun Bursaspor'dan aldığı 1.7 milyon Euro'luk yüksek ücret. Zira Karadeniz ekibi futbolcularının önemli bir bölümünden ‘feda' talep etmiş ve yıldız seviyesindeki birçok oyuncunun ücreti 1.5 milyon barajında sabitlenmişti.

KÜNYESİ

Tam Adı: Balasz Dzsudzsak

Yaşı: 29

Mevkii: Sağ kanat, sol kanat

Sözleşmesi: 2018

Kulübü: Bursaspor

Oynadığı takımlar: Debrecen, PSV Eindhoven, Anji, Dinamo Moskova

Fanatik