SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe krizle başladı!

Samandıra’da topbaşı yapan Fenerbahçe'de keyifler yerindeydi ama Diego Ribas, yönetimin başını ağrıtmaya devam etti. İstanbul’da olan Brezilyalı yıldız, idmana alınmadı.

07:58 -
Fenerbahçe krizle başladı!

Fenerbahçe, 2016-17 sezonuna Samandıra Can Bartu Tesisleri'nde yaptığı ilk idmanla başladı.

İrfan YİRMİBEŞ / ÖZEL HABER

Teknik Direktör Vitor Pereira yönetiminde yaklaşık 80 dakika süren sezonun ilk çalışmasına, geçen yılı kiralık olarak başka takımlarda geçiren Salih Uçan ve Emenike'nin de aralarında olduğu 9'u altyapıdan gelme toplam 22 futbolcu katıldı.

Gideceği konuşulan Robin van Persie idmana çıktı. Ameliyat geçiren Volkan Demirel ise tedavi oldu. Milli takımlarına giden veya teknik heyetten izin alan futbolcular dışında idmana çıkmayan tek isim vardı: Diego Ribas…

İLGİLİ HABERFenerbahçe`den Gökhan Gönül açıklamasıFenerbahçe`den Gökhan Gönül açıklaması

5 MİLYON EURO FİYAT BELİRLENDİ

2014'TE büyük beklentilerle Atletico Madrid'den transfer edilen Diego, sezon açılışı için İstanbul'a gelmişti. Ancak bir türlü istenilen performansı sergileyemeyen Brezilyalı oyuncu, yönetimin kararı gereği çalışmalara alınmadı. Yeni sezonda kadroda düşünülmeyen sambacı artık A takımla antrenmanlara çıkmayacak. Kulüp binasında bir görüşme yapılan Diego'ya takım bulması yönünde kesin mesaj da verildi. 2017'ye kadar kontratı bulunan yıldız oyuncu için 5 milyon Euro bonservis bedeli belirlendi.