SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’den Diego’ya Krasic tehdidi

Yönetim, kendisine takım bulması söylenmesine rağmen işi ağırdan alan Diego'ya tavrını net bir şekilde koydu. Fenerbahçe'de kalması halinde tüm sezonu tek başına ya da A2 takımıyla çalışarak geçireceği özellikle vurguland, Krasic örneği hatırlatıldı.

10:10 -
Fenerbahçe’den Diego’ya Krasic tehdidi

Fenerbahçe yönetimi, gelecek sezon takımda düşünülmeyen Diego Ribas'tan kendisine takım bulmasını istemesine rağmen henüz somut bir adım atılamaması sıkıntıya yol açtı.

Milliyet’in haberine göre; Brezilyalı oyuncunun menajerliğini yapan babası Djair Ribas, yönetimle geçtiğimiz hafta bir araya gelmiş, Diego'nun serbest kalmasını istemişti. Ancak bu önerisi geri çevrilmişti.

İLGİLİ HABEROzan Tufan hakkında son karar verildiOzan Tufan hakkında son karar verildi

Sarı-lacivertli kulüple bir yıl daha sözleşmesi bulunan yıldız futbolcu, henüz takım bulamadığını gerekçe göstererek ısrarla bonservisini talep ediyor. Bu şekilde kariyerine daha rahat devam edebileceğini belirtiyor. Ancak yönetim, Diego'nun bu durumu bir koz olarak kullandığını düşünüyor.

Brezilyalı futbolcunun gerek ülkesinde gerekse de Arap ülkelerinden kulüp bulabileceği görüşünde olan yönetim, bu ayrılıktan bonservis geliri elde etmeyi planlıyor. Böylelikle yapılması planlanan transferlere hem kaynak sağlanacak, hem de futbolcunun yüksek maaşından kurtulmuş olunacak.

İLGİLİ HABERFenerbahçe gerçek kombine sayısını açıkladıFenerbahçe gerçek kombine sayısını açıkladı

Diego'nun işi ağırdan alması sonrasında yönetim de tavrını net olarak koydu. Takım bulamaması durumunda kadroda yer alma ihtimali olmadığı kesin bir dille ifade edildi. Fenerbahçe'de kalması halinde tüm sezonu tek başına ya da A2 takımı ile çalışarak geçireceği özellikle belirtildi.

Geçmişte de Krasic benzer şekilde kadroda düşünülmemiş ve kulüp bulamadığı için önce tek başına çalışmış, ardından da A2 takımı ile bir sezon geçirmişti. Diego'ya da bu örnek hatırlatıldı.

5 milyon euro imza parası ve yıllık 3 milyon garanti ücret alan Brezilyalı futbolcunun iki sezonluk maliyeti 11 milyon euroyu buldu.