SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray pazarlık masasında

Galatasaray pazarlık masasında

Yönetim, 29 yaşındaki futbolcuya yıllık 2 milyon Euro teklif etti. Cimbom’da oynamaya sıcak bakan Kevin-Prince Boateng’in tek isteği uzun süreli bir kontrat.

AMK GAZETE / Halid KAYACAN

Geçen sezon da Galatasaray'ın gündemine gelen ancak transferi gerçekleşmeyen Kevin-Prince Boateng için yeni bir hamle yapıldı. Sarı-kırmızılılar, Milan ile sözleşmesi sona eren ve Lazio'nun da gündeminde yer alan 29 yaşındaki başarılı ön libero ile pazarlık masasına oturdu. Sarı-kırmızılı yönetim, bonservisi elinde olan Boateng'e yıllık 2 milyon Euro teklif etti. Ganalı futbolcu, bu pazarlıklar sırasında başarı bonuslarıyla da ikna edilmeye çalışıldı.

33 YILLIK SÖZLEŞME İSTEDİ Önerilen rakama sıcak yaklaşan Boateng'in 3 yıllık sözleşmeye imza atmak istediğini söylediği öğrenildi. Sarı-kırmızılı yönetim, Ganalı futbolcuyla önümüzdeki günlerde tekrardan bir araya gelecek ve 2+1 yıllık bir sözleşme önerecek. Boateng'in, yönetimin teklifini kabul etme ihtimalinin hayli yüksek olduğu gelen haberler arasında. Yıldız oyuncu, Arda'nın İspanya maçında ıslıklanmasının ardından resmi Instagram hesabında milli futbolcuya destek çıkmıştı.

KARİYERİ Doğum Tarihi: 6.3.1987 Doğum Yeri: Berlin-Almanya Uyruğu: Gana Boyu: 1.86 Mevkii: Orta Saha Kulübü: Milan Sözleşme Bitiş Tarihi: 30.6.2016