SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mario’ya niyet Gustavo’ya kısmet

Beşiktaş’ta Mario Gomez’in durumu belirsizliğini korurken, Gustavo Gomez ile büyük ölçüde anlaşma sağlandı. Genç stoperin bonservis bedeli için Alman golcü mali kaynak olabilir.

Güncellenme: 07:49, 25/06/2016
Mario’ya niyet Gustavo’ya kısmet

Transfer çalışmalarında ilk hedefi stoper olan Beşiktaş, birçok Avrupa kulübünün de peşinde olduğu Gustavo Gomez için en somut adımını attı. Yönetici Erdal Torunoğuları, Arjantin ekibi Lanus ile 3 yıl daha sözleşmesi bulunan Paraguaylı defans oyuncusunun menajeriyle gerçekleştirdiği görüşmede ufak pürüzler dışında el sıkıştı. Avrupa'da oynama isteğini kulübüne de ileten ve Şampiyonlar Ligi faktörü nedeniyle Beşiktaş'a sıcak bakan 23 yaşındaki savunmacı, siyah-beyazlı formaya yakın gözüküyor.

İLGİLİ HABERBeşiktaş`a dev stoperBeşiktaş`a dev stoper

MENAJERİ GELİYOR

Ancak bonservis bedeli ödenmesini gerektiren bu transferin resmileşmesi için UEFA'nın mali kısıtlaması nedeniyle mevcut kadrodan oyuncu satılması gerekiyor. Şenol Güneş'in de geçen sezon başından bu yana ısrarla istediği Gustavo Gomez'i siyah-beyazlı renklere bağlayabilmenin bir diğer yolu ise genç yıldızla aynı soyadı taşıyan Mario Gomez ile yeniden anlaşma sağlanamazsa, buradan doğacak maddi kaynağın kullanılması. Öte yandan Paraguay Milli Takımı'nda da banko oynayan futbolcu, menajerinin transfer görüşmesi için İstanbul yolcusu olduğunu açıkladı.