SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli Takımımız acı bir biçimde son 5 dakikada Avrupa Futbol Şampiyonası'na veda etti. Elbette başkasından hayır beklenince bu kadar oluyor, ama sonumuzu hazırlayan İtalya Teknik Direktörü Antonio Conte’ye de bir paragraf açmak lâzım.

Conte resmen, Juventus'un başındayken Galatasaray'a Şampiyonlar Ligi'nden elenmenin intikamını aldı. İrlanda Cumhuriyeti karşısına çıkarttığı kadro ne kadar gayrı ciddi olduğunun göstergesiydi.

Gelecek sezon Chelsea'yi çalıştıracak Antonio Conte'nın adı kariyerinde şikeyle kesişti. 2011-12 sezonunda Siena'nın başındayken, takımının bahis şikesi yaptığını bilmesine karşın ses çıkartmadığı ve bu durumu haber vermediği için mahkemede yargılandı.

Ancak İtalya'da da işler bizde olduğu gibi yürüdüğü için Conte'ye dokunulmadı. Ama bu yaptığı kariyerinde bir leke olarak kaldı.

Böyle birinin çalıştırdığı milli takımın, İrlanda Cumhuriyeti karşısında aldığı 1- 0'lık yenilgi elbette şüphe uyandırır. Belçika, İsveç karşısında temiz ve dürüst futbol ortaya koyarken, şikenin anavatanı İtalyanlar yine şaibeli bir sonuçla sahadan ayrıldı.

Elbette Türkiye'nin durumu başka bir yazıda değerlendirilecek. Ama İtalyanlar, bu veballe turnuvaya devam edecekler. Sonuç olarak pazartesi hepimiz İspanyol olacağız.