SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tümer Metin, Milli Takım kampında Caner Erkin ile tartıştığı iddiaları üzerine bir açıklama yaptı. Metin, kişisel Instagram hesabından yaptığı açıklamada, “Bugüne kadar futbolun hep başka taraflarında emek vermiş benim için başlı başına bambaşka bir deneyim olan kamp ve 2016 Avrupa Şampiyonası süresince, gönüllülük esasıyla elimden geldiğince futbolcu kardeşlerime destek olmaya çalıştım.

İyisiyle, kötüsüyle, hem çok güzel ve özel hem zaman zaman üzücü anılarıyla ama hep iyi niyet ve elimden gelen çabayla bitirdiğim bu deneyimin ardından birkaç gündür hakkımda çıkan Caner kardeşimle tartıştığım haberleri kesinlikle yalandır.

Haberde yazan olay ve diyalogların hiçbirisi yaşanmamış olup, böyle bir haberin neden, nasıl ve hangi amaçla çıktığını anlamış değilim. Bu habere kimsenin itibar etmemesini rica ediyor; haberi yapan ya da yaptıranları vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum. Saygılarımla.” ifadelerini kullandı.

İddialar neydi?

Fatih Terim’in futbolcularla yaptığı bir toplantı sırasında Burak Yılmaz’ın, “Ortada bir sürü çirkin iddia var ama kimse çıkıp bizi savunmuyor. Herkes futbolcuları suçluyor” dediği, yıldız futbolcunun bu sözlerine birçok arkadaşından destek gelirken Caner Erkin’in ise teknik heyeti ima ederek “Herkes bize sırtını döndü” diye konuştuğu öne sürülmüştü. Caner Erkin’in bu açıklamalarına kızan Tümer Metin’in ise “Asıl bazılarınız takıma sırtını döndü” yanıtını verdiği iddia edilmişti.

Yayınlanma Tarihi:21:10,