SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Olimpiyatlara 44 gün kala Avrupa Türk Spor Kulüpler Birliği’nin (UTSCE) davetlisi olarak Almanya’da bulunan Boks Milli Takımı hazırlılarına devem ediyor. Türkiye Boks Federasyonu ile ortaklaşa düzenlenen kamp, iki hafta sürecek.

Boks Milli Takımı’nda olimpiyatlara katılmaya hak kazanan 64 kiloda Batuhan Gözgeç, 69 kiloda Onur Şipal, 81 kiloda Mehmet Nadir Ünal ve + 91 kiloda Ali Eren Demirezen bulunuyor. Almanya karmasıyla hazırlık maçları yaparak Rio Olimpiyatları’na hazırlanacak millilerin kampı, 30 Haziran’a kadar devam edecek.

Eski boksörlerden olan ve şu anda Avrupa Türk Spor Kulüpler Birliği Genel Başkanlığı görevini yürüten Yılmaz İlkay Arın yaptığı açıklamada, amaçlarının Türk boksunun daha iyi bir noktaya gelmesi olduğunu belirtti.

Yılmaz İlkay Arın, ”Bu kampta birbirinden değerli sporcularımız bu yıl Rio’da düzenlenecek olan 2016 Yaz Olimpiyatlarında ülkemizi temsil edecek. Almanya’daki bu kampımızda elimizden geldiği kadar onları başarıya motive etmek için programlar hazırladık. Millilerimizi misafir etmekten mutluluk duyuyoruz. Her gün düzenli aralıklarla devam eden antrenmanların yanı sıra çeşitli hazırlık maçları da düzenledik. İnşallah, Rio’dan madalyalarla döneceğiz” dedi.