SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İsteyince oluyor

En büyük şanssızlığımız turnuvaya, gruptaki rakibimiz ile oynayarak başlamak oldu. Onu da kaybedince zaten iş zıvanadan çıktı. Dün akşam Çek Cumhuriyeti'nin de tur için iddiasının devam etmesi için kazanması gerekiyordu. Bunun için Terim son derece hücum ağırlıklı bir kadro ile sahaya çıktı. Rakibin oyun planını maçın başında bozmaktı amacı. İlk yarıda da milli takımımız oynaması gerektiği, bizim özlediğimiz ve görmek istediğimiz gibiydi sahada. Emre Mor'dan Volkan Şen'e, Arda Turan'dan İsmail Köybaşı'na kadar herkes harika mücadele etti. Burak olması gerektiği yerde topla buluştu. Topal zamanında ve yerinde müdahaleler yaptı. Peki sadece benim mi aklıma geldi acaba, bu zaman kadar neredeydiniz be kardeşim demek? İlla bir sıkıntı mı gerekiyordu oynamak için! İlla bir kavga ortamı, illa hayali düşmanlar yaratmak… Her turnuva da böyle oynayın biz ikinci tura çıkmamaya razıyız.

Bu arada bazı aklı evveller bunun teknik direktör başarısı olduğunu düşünmesin. Ortaya çıkan futbol, sade ve sadece sahada mücadele eden futbolcuların başarısıydı. Unutulmasın ki futbolcu hocası için oynar. Ama sevdiği ama sevmediği için!

AH TERİM!

Bir inat uğruna değdi mi? Ateşe attığın oyuncularını hedef tahtasına koymana değdi mi? Turnuvaya gitmeden önce “2008'de yarı final yaptık şimdi neden final olmasın” diyerek bizlerin ve Türk halkının iştahını kabarttığına değdi mi? Eğer bu ve benzeri soruların cevabı evet ise diyecek bir şey yok. Ama sen de haklısın be hocam! Nerden bileceksin ki boynuzun kulağı geçeceğini! Belki onu bilemezsin ama kulağı geçen boyunuzu görebilir ve ona göre krizi yönetebilirdin. Yapmadın veya yapamadın onu bilmem ama bildiğim tek şey, oyuncularının başlamadan bitmesine izin vermediği…

Yazarın Diğer Yazıları