SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İbrahim Hacıosmanoğlu futbola geri döndü

Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor'da kulüp başkanlığına Ali Demirhan yeniden seçildi. Trabzonspor'un eski başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu da Erzurumspor'un kongresi sonrası yönetici olarak listeye girdi.

17:49 -
İbrahim Hacıosmanoğlu futbola geri döndü

Türkiye Futbol Federasyonu 3’üncü Lig 1’inci grupta şampiyon olup 2. Lig'e çıkan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da olağanüstü kongre gerçekleşti. Tek adaylı olağanüstü kongrede mevcut başkan Ali Demirhan tekrardan B.B. Erzurumspor'un başkanlığına seçilirken, yönetimde önemli değişim oldu. Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor Kulübü’nün olağanüstü genel kurulu Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde yapıldı. Tek liste ile girilen genel kurulda Ali Demirhan yeniden başkan seçilirken, 2015 Aralık ayında yapılan kongreden 18 isim yeni listede yer almadı.

Listenin en dikkat çekeni ise Trabzonspor’un eski başkanlarından İbrahim Hacıosmanoğlu oldu. Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor Kulüp Başkanı Ali Demirhan, Hacıosmanoğlu’nun bilgi ve tecrübelerinden yararlanacaklarını belirterek, şunları söyledi:

“Erzurumspor'u çok sevdiğini bildiğim başkanıma böyle bir teklifte bulundum. Sağ olsun kırmadı ve ‘Biz kardeş şehiriz. Evet’ dedi. Futbolda önemli bir isim. Kendisinin bilgi ve birikiminden yararlanacağız. Futbol camiasını çok iyi biliyor. Yönetime girer girmez B.B. Erzurumspor her yerde konuşulmaya başlandı. Kendisi kulübümüze maddi destekte de bulunacak. İkinci ligde de şampiyonluğun en büyük adayı biziz” diye konuştu.

-1212521521