SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Organizasyonu olmayan milli takım

18 Haziran 2016

HEM hazırlık döneminde hem Hırvatistan maçı sonrası Ozan Tufan ısrarının takımın dengesini bozduğu ortadaydı. Ozan iyi niyetli mücadele etme gayretinde, sorun o değil. Oğuzhan ve Mehmet Topal'ın asıl yerlerinde oynayamaması daha büyük sıkıntı yaratıyor. Koskoca bir Avrupa Şampiyonası'na stoperimiz olmadan çıkıyoruz. Mehmet Topal asıl bölgesinde oynamadığı için sık sık pozisyon hataları yapıyor. Oğuzhan da en etkili olduğu yerden uzaklaşınca asıl performansının yanından bile geçemiyor.

İlk 30 dakikada oyun dengede gibiydi dün gece. Çünkü Hırvatistan maçının aksine iyi bir motivasyonla başladık mücadeleye. Her topa basıp İspanya'nın oyun kurmasını engelliyorduk ama bu bölümde bile bir organizasyonumuz yoktu. Topa sahip olduğunda nasıl kullanacağını bilmeyen bir takım görüntüsü verdik hep. Gelen ilk golden sonra pamuk ipliğine bağlı olan disiplinimizi de iyice kaybettik.

Bariz taktiksel hatalarımız var. Dizilişte ciddi sıkıntılar mevcut. Bunları ancak futbolcuların gayretleri ve motivasyonu ile aşabilirdik. Nitekim daha önce katıldığımız turnuvalarda hep böyle olmuştu. Belli ki bu sefer Fatih Terim de formsuz. 2 maçın görüntüsü Euro 2016'ya hiç iyi hazırlanmadığımızı ortaya koyuyor.

İşin ilginç yanı hala gruptan çıkma ihtimalimiz devam ediyor. Yeni format sayesinde Çek Cumhuriyeti'ni yenip en iyi 3.ler arasına girmemiz olası. Bu oyunla mümkün değil ama 4 günde bir mucize olup takım farklı bir havaya bürünürse belki şansımız olabilir.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek