SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da son aday Carlos Dunga…

Brezilya Milli Takımı’nı Copa America’da gruplardan çıkaramadığı için görevine son verilen Carlos Dunga için Galatasaray devreye girdi. Sarı-kırmızılı takımın kaleci antrenörü Taffarel de ikna turlarına başladı.

Güncellenme: 10:03, 18/06/2016
Galatasaray’da son aday Carlos Dunga…

Yeni sezon öncesinde teknik adam arayışlarına hız veren Galatasaray yönetimi, Brezilya Milli Takımı ile ilişiği kesilen Carlos Dunga'ya yöneldi. Ülkesini Copa America'da gruplardan çıkaramayan Dunga, kovulmuş ve boşa çıkmıştı. 52 yaşındaki başarılı çalıştırıcıyı takımın başına getirmek isteyen sarı-kırmızılılar, vatandaşı ve aynı zamanda Brezilya'da kaleci antrenörlüğü yapan Claudio Taffarel'den yardım istedi.

 

Yönetimin talebine olumlu yanıt veren Taffarel, 10 yıl milli takımda birlikte forma giydiği takım arkadaşıyla temasa geçerek Galatasaray’ın teklifini iletecek. Daha önce Internacional dışında hiçbir kulüp takımı çalıştırmayan Dunga'nın Avrupa'ya gelmek istediği biliniyor. Kendisini kanıtlamak için Galatasaray’ın teklifine sıcak bakması beklenen Dunga, büyük bütçeler de istemiyor.