SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Liverpool’un sahibi 3 milyar lirayı reddetti

Mart ayından bu yana Liverpool'u satın almak isteyen Çin yatırım şirketi SinoFortone'un dudak uçuklatan teklifi, Fenway Sports Group tarafından reddedildi.

Güncellenme: 13:17, 16/06/2016
Liverpool’un sahibi 3 milyar lirayı reddetti

Liverpool, uzun süredir Çin yatırım şirketi SinoFortone’un kıskacında… Mart ayından bu yana Liverpool’un sahibi ABD’li Fenway Sports Group’a teklif sunan Çin şirketi, yine eli boş döndü.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

İngiltere Premier Lig’in en köklü kulüplerinden bir olan Liverpool, Çinlilerin yakın takibinde… Çin yatırım şirketi SinoFortone’un Mart ayından bu yana yaptığı tekliflerde son olarak 700 milyon sterlin’e yani yaklaşık 3 milyar Türk Lirası’na kadar çıktı. Ancak İngiliz kulübünün sahibi olan Fenway Sports Group, Çinlilerden gelen bu astronomik teklifi de geri çevirdi.

 

Liverpool’un altyapı ve antrenman tesislerini yenilemek, Anfield Road Stadı’nın kapasitesini arttırmak ve dünya devi kulübün Çin pazarında yer almasını sağlamak gibi projeleri olan SinoFortone’nun, eli yine boş kaldı. Bunun üzerine taktik değiştirecek olan Çin şirketinin, kulübün tamamını satın almak yerine, hisselerinin bir bölümünü alma yoluna gideceği öğrenildi.

Liverpool’u bırakmak istemeyen Fenway Sports Group, yeni teknik direktör Jurgen Klopp ile takımın yükselişe geçeceğine inanıyor. Ancak Liverpool bu sezon da başarılı olamazsa, Fenway Sports Group efsane kulübü elinden çıkarmak zorunda kalabilir.

 

LIVERPOOL’UN TARİHİ BAŞARILARLA DOLU

Liverpool FC, Merseyside, Liverpool’da kurulmuş İngiltere’nin en köklü futbol kulüplerinden birisidir. Kurulduğu yıl olan 1892’den beri, 5 Avrupa şampiyonluğu, 18 Premier Lig şampiyonluğu ve 7 FA Cup şampiyonluğu elde etmiştir. İngiliz kulüpleri arasında en fazla lig şampiyonluğu olan iki takımdan biri ve toplamda en fazla sayıda kupası bulunan kulüptür.

Kulübün stadyumu 45.362 kapasiteli Anfield Road stadyumudur. Lakabı ambleminde de olduğu gibi Kırmızı Anka Kuşları’dır ancak Kırmızılar olarak bilinir. Kulübün sloganı “You’ll Never Walk Alone” (asla yalnız yürümeyeceksin), en ateşli olarak bilinen taraftar grubu ise The Kop’tur.

Yayınlanma Tarihi:12:47,