SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Robben Beşiktaş’a açık kapı bıraktı

Beşiktaş'ın gündeminden düşmeyen Bayern Münih'in Hollandalı yıldızı Arjen Robben, sakatlığı geçtikten sonra tüm teklifleri değerlendireceğini söyledi.

08:12 -
Robben Beşiktaş’a açık kapı bıraktı

Beşiktaş’ın transferde süperstar planı Arjen Robben… Almanya'nın yüksek tırajlı dergilerinden Kicker'da yer alan habere göre, siyah-beyazlıların Bayern Münih'in yıldız oyuncusuna ciddi bir teklif yapmak için hazırlandığı belirtildi.

 

Geçen sezon sakatlık nedeniyle çok fazla forma giyemeyen 32 yaşındaki Robben'in, Alman devi ile 2017 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Teklifleri önemsediğini belirten Robben'in, futboldan keyif almak ve Bayern Münih'te kalmak istediği ifade edildi. 1 sezonluğuna kiralamak isteyen Beşiktaş, Robben'e senelik 5 milyon Euro önerecek.

ÖNCELİĞİ İYİLEŞMEK

‘Beşiktaş'ın kendisi için astronomik bir teklif yapacağı' iddialarını değerlendiren Hollandalı yıldız, önceliğinin yeni sezona hazır hale gelmek olduğunu söyledi. Temmuz ortasındaki kampa kadar tamamen iyileşmek istediğini belirten Robben, “Şimdilik sağlıklı olmaktan daha fazlasını düşünmüyorum” dedi.

 

Bayern Münih'in 32 yaşındaki kanat oyuncusu, yeniden fit hale geldiğinde kariyeriyle ilgili yeni planlamalara açık olduğunu belirterek Beşiktaş'a kapıyı araladı. Uzun süredir Kartal’ın gündeminde olan Robben'in 2017 yılında sona erecek sözleşmesini yenileme isteği, kulübü tarafından ilerleyen yaşı öne sürülerek daha sonraya bırakılmıştı.