SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Trabzonspor’da transfer listesi şekilleniyor

Trabzonspor’da transfer listesi şekilleniyor

Dış transferde geniş çaplı bir liste hazırlayan Trabzonspor'da Dembele ve Ziyech sesleri yükselirken yönetimin, bu iki transferin gerçekleşmesi için şartları zorlayacağı öğrenildi.

Yeni sezon öncesi 50’inci yılda şampiyonluk hedefinin temellerini atmayı planlayan Trabzonspor yönetimi, dar bütçeye rağmen şartları zorlayıp en iyi kadroyu oluşturmak adına büyük çaba harcıyor. Listesinde birçok isim yer alan bordo mavililer, ilk olarak mevcut kadrodaki oyuncu sayısını azaltmayı hedeflerken, dış transferde ise takıma katkı sağlayacak isimler üzerinde yoğunlaştı.

İSİMLER NETLEŞİYOR

Özellikle ikinci kampa tüm transferleri yetiştirmeyi arzulayan Trabzonspor’da son olarak Fulham ile sözleşmesi sona eren 19 yaşındaki santrafor Moussa Dembele ile Twente forması giyen orta saha oyuncusu Hakim Ziyech gündeme geldi. İki oyuncunun da Trabzonspor’un gündeminde olduğu öğrenildi, yönetimin bu transferlerin gerçekleşmesi için şartlarını zorlayacağı belirtildi. Bordo mavililerin ayrıca Ajax ile sözleşmesi sona eren Nicolai Boilesen, Feyenoordlu Bilal Başaçıkoğlu ve Spartag Moskova’dan Serdar Taşçı ile de görüşmelerini sürdürdüğü ifade edildi.