SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA’nın koyduğu bütçe kısıtlaması nedeniyle sezonu yaklaşık 60 milyon liralık bütçe ile tamamlamak zorunda olan Trabzonspor, mevcut kadrodan birçok oyuncusu ile yollarını ayırmayı planlanıyor.

Kadrosunda 57 oyuncu bulunan ve 5’i genç olmak üzere yeni sezonda 25 kişilik kadro ile mücadele etmeyi hedefleyen bordo mavililer, kadro sayısını bu rakamlara indirebilmek adına özellikle yabancı oyuncularını satıp hem kadro şişkinliğini azaltmak, hem de gelir elde etmek istiyor. Genç oyuncular için kiralık formülünü ön planda tutmayı planlayan Trabzonspor, yabancı oyuncular için gelecek olan tüm tekliflerin değerlendirileceği öğrenildi.

 

ÖZER VE SEFA GÖRÜŞME ODASINA

Trabzonspor’da gelecek sezon kadroda düşünülmeyen Özer Hurmacı ve Sefa Yılmaz’ın durumunun bu hafta netlik kazanacağı öğrenildi. İki oyuncuyla da görüşecek olan yönetim, ‘kendinize kulüp bulun’ sözünü yineleyerek kadroda düşünülmediklerini oyunculara iletecek.

ALTYAPIDA KARAR ZAMANI

Trabzonspor’da Gençlik Geliştirme Teknik Sorumlusu Sadi Tekelioğlu ile altyapıda görev yapan birçok antrenörün sözleşmeleri 31 Mayıs’ta sona erecek. Yönetimin konuyla ilgili bir toplantı sonrasında kiminle yola devam edilip edilmeyeceği konusunda karar vereceği öğrenildi. Trabzonspor’da kalmak istediğini belirten Tekelioğlu başta olmak üzere birçok antrenörün geleceği bu toplantıdan çıkacak karar sonrası belli olacak. Yönetimin ayrıca yeni sezonda 2’nci Lig’de mücadele edecek olan 1461 Trabzon’un durumunu da masaya yatıracağı belirtildi.