SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Novillo kriz yarattı

Novillo kriz yarattı

Melbourne City'de forma giyen Harry Novillo'yu transfer etmek Manisaspor'da teknik direktör Mehmet Altıparmak, transferin sabote edildiğini iddia etti.

Manisaspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, bir süredir ilgilendikleri Fransız forvet Harry Novillo transferinde kendilerini sabote eden bir kesim olduğunu söyledi. Altıparkan, transfer haberinin çıkması ardından rakiplerin Manisa’yı, Manisaspor’u, aracı menajeri ve Kulüp Başkanı Abdullah Mergen’i kötüleyerek futbolcunun aklını karıştırdığını söyledi.

Altıparmak, “Novillo’yu geçen sezondan beri almak istiyorum. Denizlispor’a getirdiğimiz Leandrinho’dan çok daha iyi bir futbolcu. Ancak işi bozuyorlar. Asılsız iddialarla oyuncunun aklını çeliyorlar” dedi. İngiliz ekibi Manchester City’nin Avustralya’daki pilot takımı Melbourne City’de geçtiğimiz sezon 21 maçta 10 gol kaydeden 24 yaşındaki santrforla temasa geçtiğini dile getiren Mehmet Altıparmak, şöyle devam etti:

“Kendisine bizim sahtekar olduğumuzu iddia etmişler. Novillo’ya bu dedikoduların gerçeği yansıtmadığını söyledik. Başka kulüplerden daha yüksek para alacağını söylemişler. O da resmi teklif beklediğini belirtmiş. Ülkemizde böyle şeylerin yaşandığını ifade ettim. Geçen sezon son anda Denizlispor’a gelmemişti, bu kez Novillo’yu elimizden kaçırmak istemiyorum.”