SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Valencia’da sona doğru

Geçen haftalarda Valencia ile temas kuran ve “Gelirim” yanıtı alan Galatasaray yönetimi, şimdi de İngiliz kulübü yetkilileriyle pazarlıklara başladı.

Güncellenme: 07:41, 09/06/2016
Valencia’da sona doğru

Galatasaray yönetimi, transfer çalışmaları için İngiltere'de üs kurdu. Fulham’da oynayan Dembele ve Manchester United’ın yıldızı Antonio Valencia için girişimler başladı.

Ulaş SOYTÜRK / ÖZEL HABER

Fulham ile sözleşmesi sona eren Dembele'nin transferini bitirmek amacıyla yoğun mesai harcayan Galatasaray yönetimi, daha önceden yaptığı pazarlıklarda büyük ölçüde anlaşmaya vardığı sağ bek Antonio Valencia için de Manchester United'ın kapısını çaldı. Galatasaray, Kırmızı Şeytanların başına geçen Jose Mourinho'nun Ekvadorlu oyuncu ile yola devam etmek istememesini koz olarak kullanıyor. Gelecek sezon sözleşmesi sona erecek olan Valencia'nın transferini en az maliyetle bitirmek isteyen sarı-kırmızılılar, öncelikle “Kiralayalım” önerisiyle satış opsiyonlu bir anlaşma yapmayı hedefledi.

 

2 MİLYON EURO'LUK TEKLİF

Ancak Manchester United yönetimi ise tecrübeli sağ bek oyuncusunu bu sezon elinden çıkarmakta kararlı ve bu öneriye sıcak bakmadı. Galatasaray, B planı olarak Valencia için 2 milyon Euro'luk bir teklif sundu. İngiliz yetkililer, bu rakama olumlu yaklaştı. Transferin önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.