SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolcuya ‘Sünger Bob’ cezası!

Daha önce kadınlarla çektirdiği bir fotoğrafı paylaştığı için hapis yatan İranlı kaleci Sosha Makani, bu kez de 'Sünger Bob' yüzünden 6 ay futboldan men cezası aldı.

Güncellenme: 14:55, 09/06/2016
Futbolcuya ‘Sünger Bob’ cezası!

İran’ın Persepolis takımında forma giyen kaleci Sosha Makani’nin başı, çizgi film kahramanı ‘Sünger Bob’ nedeniyle belaya girdi.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

İran Milli Takımı’nın bir dönem kalesini korumuş olan Sosha Makani, ‘Sünger Bob’ desenli pantolon giydiği bir fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştığı için 6 ay futboldan men cezası aldı. İran Futbol Federasyonu, 29 yaşındaki Makani’nin kıyafet yönetmeliğine uymadığı için ceza verildiğini açıkladı.

Ckf6_7xWEAAyLlZ

Makani’nin karara itiraz hakkı bulunmuyor. İran’da kıyafet yönetmeliğinin katı sınırları olduğu ve bu yönetmeliğe uygunsuz davranışlarda bulunanlara ağır cezalar uygulandığı biliniyor.

 

‘Sünger Bob’ vakası, Makani’nin başına gelen ilk olay değil… İran Milli Takımı ile 2014 FIFA Dünya Kupası’nda forma giyen tecrübeli kaleci, aynı yıl bir kadınla çekilen fotoğrafının sosyal medyaya sızmasının ardından hapis cezası da almıştı.

Yayınlanma Tarihi:14:16,