SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray’da ‘üst düzey’ kriz büyüyor

Galatasaray’da ‘üst düzey’ kriz büyüyor

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in, camiadan gelen baskılar sonrasında Genel Sekreteri Fatih İşbecer'in görevine son vermesi bekleniyor.

Galatasaray’da üst düzey yönetici krizinde ikinci perde yaşanıyor. Daha önce 4 üst düzey yöneticinin işten çıkarılmasına bir ismin daha eklenmesi bekleniyor. Bu ismin Galatasaray Genel Sekreteri Fatih İşbecer olacağı öğrenildi.

 

Finans Direktörü Gözde Turan’ın işten çıkarılmasının ardından yönetim ile ters düşen İşbecer’in, gerçekleştirilen son Yönetim Kurulu toplantısında yer almadığı gözlendi. Yaptığı sert açıklamalar ile camia içerisinde tepki çeken İşbecer, katılmadığı toplantıda ağır eleştiriler aldı.

 

Toplantıda özellikle başkan Dursun Özbek’in sınıf arkadaşı ve kulüp başkan yardımcısı Nasuhi Sezgin’in, İşbecer hakkında sert sözler söylediği, diğer üyelerin de bu sözler karşısında sessiz kaldığı gözlendi. Birçok Yönetim Kurulu üyesinin de Sezgin’in eleştirilerine katılması ve İşbecer’in hiçbir üye tarafından savunulmaması yönetimde istenmediği iddialarını güçlendirdi.

Galatasaray Başkanı Özbek’in gelen baskılara daha fazla dayamayarak İşbecer’in görevine son vermeye hazırlandığı öğrenildi.