SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gümüş değil ‘Altın’

Galatasaray'ın 2 yıl önce sadece 100 bin Euro yetiştirme bedeli ödeyip Stuttgart’tan transfer ettiği Sinan Gümüş için yönetim, ‘yoklama’ çeken Schalke’den 10 milyon Euro istedi.

Güncellenme: 09:13, 05/06/2016
Gümüş değil ‘Altın’

Bu sezon gösterdiği performans ve sahadaki duruşu ile Galatasaray taraftarının kalbinde ‘Sneijder' seviyesine yükselen Sinan Gümüş basamakları hızlı bir şekilde çıkıyor.

Ali GÜMEN / ÖZEL HABER

Bundan iki sene önce Galatasaray’ın scout ekibi tarafından keşfedilen ve altyapısından yetiştiği Stuttgart, Ajax ve Villarreal gibi takımları ‘parçalı' forma uğruna geri çeviren Sinan Gümüş, sadece 100 bin Euro gibi komik bir yetiştirme bedeli ile alındı.Ancak 3 aylık dönemi sakatlıklarla geçirmesine karşın sezonu 11 gol 4 asistlik performansla tamamlayan 22 yaşındaki oyuncu, altından hızlı değer kazanıyor.

 

Alman ekibi Schalke'nin yıldız oyuncu için çektiği yoklamaya yönetim ‘10 milyon Euro' yanıtını verirken, Sinan Gümüş sadece iki sezonda değerini tam 100'e katlamış oldu. Almanlar geri adım atarken, yıldız futbolcuya iyileştirme içeren yeni sözleşme önerilecek