SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Binlerce kadın ‘Nike Women Victory Tour’ ile koştu

NIKE'ın kadınları spor yapmaya teşvik etmek için düzenlediği Nike Women Victory Tour etkinlik serisi ile binlerce kadın, Bağdat Caddes'inde koştu.

17:11 -
Binlerce kadın ‘Nike Women Victory Tour’ ile koştu

Dünyanın en geniş kadın etkinlik serisi olma özelliğini sahip “Nike Women Victory Tour”un İstanbul’da gerçekleşen koşusunda binlerce kadın kendi için koşarken birçok kadına da ilham verdi.

Parkur boyunca hazırlanan bir çok sürpriz ile unutulmaz bir deneyim yaşatan “Nike Women Victory Tour” İstanbul kadın koşusuna spor dünyasının başarılı kadınlardan milli sörfçü Çağla Kubat ve serbest dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen’in yanı sıra Ezgi Mola, Saadet Işıl Aksoy, Ayşe Tolga, Müge Boz, Elvin Levinler, Beste Kökdemir, Aydan Taş, Hazar Ergüçlü, Hande Soral, Pelin Akil, Derya Şensoy, Yasemin Yürük ve Seda Bakan gibi bir çok ünlü de katıldı.

ŞAHİKA ERCÜMEN: GURURLANIYOR VE MOTİVE OLUYORUM

Dalış kampından gelip Nike Women Victory Tour’a katıldığını söyleyen serbest dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen, “Pazar sabahı 3 bine yakın kadının koşmak için gelmesi inanılmaz. Bu tabloyu görmek enerjimi artırdı. Bu kadar istekli, neşeli ve keyifli kadın arasında koşmuş olmaktan dolayı çok sevinçliyim. Ben küçük yaşlarda astım hastasıydım. Hala devam eden bir durum olsa da spor sayesinde tüm yaşamım değişti. Hem fiziksel hem de zihinsel olarak sporun insana sağladığı katkı çok büyük. Her anlamda sporu hayatının bir parçası haline getiren kadınları gördükçe hem gururlanıyor hem de inanılmaz motive oluyorum. O yüzden bugün burada olmak çok anlamlıydı.”

Kadınların spor yapmasının çok önemli olduğuna dikkat çeken Şahika Ercümen, şöyle devam etti: “Bir şekilde spora bir yerlerden başlamak gerek. Sonrasında devamı mutlaka gelecektir. Sporcularında da en zorlandığı bölüm antrenmana ve yarışa başlayana kadar kısımdır. Başladıktan sonra devamı gelir. Koşu ve yürüyüş en kolay yapılabilecek sporlardan. O yüzden tüm kadınları spora davet ediyorum” dedi.

Nike’ın tüm yıla yayılan Nike + Run Club koşuları ve Nike + Training Club egzersiz antrenmanları ile koşuya hazırlanan binlerce kadın, pazar günü erken saatte Caddebostan sahilinde oluşturulan etkinlik alanında buluşarak koşu öncesinde masaj, dövme, tırnak boyama ve saç örme stüdyosunda eğlenceli dakikalar geçirdi.

Uzman antrenörleri ve koşu koçlarının eşliğinde düzenlenen antrenmanlarla kadınları sporun gücünü deneyimlemeye davet eden Nike, koşuya katılanlara bu yıl ilk defa bireysel katılımın yanında grup olarak da yarışma deneyimi de yaşattı. Nike Women Victory Tour, İstanbul’un yanı sıra aralarında Rio de Janeiro, Şangay ve Los Angeles’ın da bulunduğu 19 farklı şehirde düzenleniyor.

Son güncelleme: 17:18 05.06.2016