SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Muhammed Ali mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hayata gözlerini yuman boks efsanesi Muhammed Ali için twitter hesabından taziye mesajı yayınladı.

Güncellenme: 16:00, 04/06/2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Muhammed Ali mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, efsane boksör Muhammed Ali için twitter hesabından taziye mesajı yayınladı. Kısa süre içerisinde binlerce takipçisinin paylaştığı twitleri hem Türkçe hem de İngilizce olarak yayınlayan Recep Tayyip Erdoğan, Muhammed Ali’nin, tüm insanlar için ne kadar önemli bir karakter olduğuna vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, twitter’dan yolladığı mesajlarda şu ifadeleri kullandı:

“Dün ebediyete intikal eden Muhammed Ali, milyonların kalbini fethetmiş büyük bir sporcu ve güzel bir insandı. Muhammed Ali’nin yaşamı boyunca ırkçılığa ve ayrımcılığa karşı verdiği özgürlük mücadelesi hiç bir zaman unutulmayacak. Azmi, cesareti, duruşu ve kararlılığıyla tüm insanlığa ilham kaynağı olan Muhammed Ali’ye Allah’tan rahmet diliyorum. ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ayrıca bu mesajı İngilizce olarak da yayınladı:

“Muhammad Ali, who passed away yesterday, was an extraordinary athlete and a remarkable man of good deeds who conquered the hearts of millions.Boxing legend Muhammad Ali's life-long struggle against racism and discrimination will never be forgotten. May Allah have mercy on Muhammad Ali, whose courage, conviction and determination inspired all of humanity. “