SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Muhammed Ali’nin durumu kritik

Muhammed Ali'den kötü haberler geliyor. Zor şartlarda solunum aldığı ifade edilen efsane boksör için doktorlar pek iyi haberler vermiyor.

Güncellenme: 21:25, 03/06/2016
Muhammed Ali’nin durumu kritik

Efsane boksör Muhammed Ali’den kötü haberler geliyor. Perşembe günü hastaneye kaldıran 74 yaşındaki Ali’nin durumunun kritik olduğu belirtildi. Dünyaca ünlü boksörün hayati organlarının çok kötü durumda olduğu belirtilirken parkinson hastalığı da bulunan efsanevi spor adamının çok zor şartlarda solunum aldığı dile getirildi.

Dünya boks tarihinin efsane ismi Muhammed Ali, solunum rahatsızlığı sebebiyle yoğun bakıma kaldırıldı. 74 yaşındaki Muhammed Ali, uzun bir süredir Parkinson hastalığı ile yaşıyor.

Dünya şampiyonunun aile sözcüsü Bob Gunnell, Ali’nin son durumu ile ilgili bilgi verdi.

Gunnell, “Parkinson hastalığı ile savaşan Ali, doktorları tarafından müşahedeye alındı. Hastaneden açıklama bekliyoruz. Bu süreçte Muhammed Ali ailesi gizliliğini korumak istiyor” diye konuştu.

Ağırsıklet dünya şampiyonu Muhammed Ali son olarak nisan ayında “Celebrity Fight Night” gecesinde hayır etkinliğine katılmıştı.

Üç kez ağırsıklet boks şampiyonu olan Muhammed Ali, geçtiğimiz yıl ocak ayında yaşamsal tepki vermemesi sebebiyle hastaneye kaldırılmıştı.

AMKSPOR / DIŞ HABERLER

Yayınlanma Tarihi:21:21,