SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’daki Jose Bosingwa bilmecesi, Teknik Direktör Ersun Yanal'ın raporu doğrultusunda netlik kazandı. 34 yaşındaki futbolcu ile ara dönemde sezon sonuna kadar sözleşme imzalanmış ve 1 yıl da opsiyon maddesi konulmuştu. Ancak Yanal, Bosingwa'yı düşünmediğini yönetime iletince, 1 senelik opsiyon kullanılmadı.

 

Yönetimin aldığı bu kararın ardından Trabzon'dan eşyalarını toplayıp temelli ayrılması beklenen Portekizli yıldıza, Süper Lig'deki başka takımlardan da teklif geldiği öğrenildi. Yarım sezonda bordo-mavili forma altında 12 maça çıkan ve hepsinde 90 dakika sahada kalan Bosingwa, skora katkı yapacak fırsat bulamadı.

 

SAKAL YALANLAMASI

Öte yandan bordo-mavili yönetim, basında yer alan ‘sakal yasağı' haberlerinin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, “Bazı basın yayın organlarında teknik direktörümüz Ersun Yanal'ın futbolcularımıza sakal yasağı getirdiği yönünde haberler çıkmıştır. Böyle bir yasak söz konusu olmadığı gibi, kılık kıyafet ve yaşam tarzları kişilerin özgürlük alanına girmektedir. Kulübün işi kişilerin özgürlük alanına müdahale etmek değildir” denildi.

Yayınlanma Tarihi:09:15,