SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Divan Başkanlık Kongresi'ne Fikret Orman ve yönetim kurulu desteğiyle giren Affan Keçeci'ye ve İhsan Yalçın'a karşı Yalçın Karadeniz'in tekrar seçimi kazanması başarıdır, kendisini kutluyorum. Bu, ayrıca böyle seçimde tarafını kesin belli eden Fikret Orman ve yönetimi için de büyük bir yanlıştır.

Kongreyi BJK TV'den seyrettim. İnanın katılanların kongreye karşı saygısızlığından utandım. Başkan adayları konuşma yaparken salonda konuşmalardan gelen uğultu o kadar çirkindi ki. Kongre Divan Başkanı kaç kere uyardı, ama nafile. Biz ne zaman medeni davranışları öğreneceğiz? Bu ciddiyetsizliği yapan divan üyeleri kimlerse hiç yakıştıramadım, çok ayıp ettiler.

Aynı gece R.Madrid-A.Madrid finalini izledik, aramızdaki fark iyot gibi açığa çıkıyor. O ne intizam ve düzen. O ne güzel açılış töreni, hele o müzik resitali  aman aman. Maç, opera, tiyatro ve konser hepsi bir arada. Bir de bizim kupa finalleri ve kupa törenlerimizi düşünün. Tam bir kargaşa, itiş kakış. Kavgalar, küfürler, hem tribünlerde hem de protokol tribününde. Bunları kim ve nasıl düzeltecek? Biliyoruz da!

PENALTIYLA KUPA YANLIŞ!

Şahsen bu penaltı atışlarıyla kupa alınmasına karşıyım. Benim Federasyon Başkanlığı dönemimdeki gibi, bu federasyonumuzun, Araştırma Planlama Eğitim Denetim ünitesi olsaydı bu konuda önerimizi UEFA ve FIFA'ya yollardık. Tıpkı o yıllarda dünyada sadece İngiltere'de uygulanan galibiyete 3 puan kararını, bizim federasyon olarak 1985'te ilk defa Türkiye'de almamız ve sonra da UEFA ile FIFA'nın bizi takip etmesi gibi. İkinci bir maç mı olur? Kura ile mi belli olur? Altın gol mü olur? Ama bunu kim düşünecek de yapacak? Bu husustaki görüşlerinizi bana mail olarak yazın. Ben de değerli bulduklarımı burada sizinle paylaşacağım. İspanya Kralı tarafından, kupa finaline davet edilerek, kralın locasından bu maçı izleyen Şenes Erzik kardeşimi tebrik ederim. Lütfen bu değerlerin kıymetini bilelim, zira öyle az çıkıyor ki.

 

Yayınlanma Tarihi:09:18,