SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kalpar’dan Süper Lig değerlendirmesi

Süper Lig'in yeni ekiplerinden Multigroup Alanyaspor teknik direktörü Hüseyin Kalpar, "Sağlıklı ve doğru hamleler yapılması gerekiyor. Bu olmazsa çıktığımız gibi ineriz. Biz çıktığımız gibi kalmak istiyoruz. Bu konuda da başarılı olacağız" dedi.

Güncellenme: 11:37, 02/06/2016
Kalpar’dan Süper Lig değerlendirmesi

Türkiye’nin en üst ligi olan Süper Lig’e yükselmenin kendileri için büyük bir gurur olduğunu belirten teknik direktör Hüseyin Kalpar, “Süper Lig’e çıkmak çok kolay olmadı. Gerçekten kolay olmayan şeyler çok lezzetli oluyor. Bu güzelliği bize yaşattıkları için başkanıma, yönetim kuruluma, futbolcularıma ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

AMAÇ KALICILIK

Elde edilen mutluluğun belirli bir yere kadar yaşanabileceğini belirten teknik direktör Hüseyin Kalpar, “Artık ikinci aşamada Süper Lig düşünülmesi gerekiyor. Bizim de ‘Süper Lig’de neler yapabiliriz’ şeklinde değerlendirmemiz olacaktır. Bunun çalışması içerisinde olacağız. Bunda da doğru ve iyi çalışırsak gerçekten Multigroup Alanyaspor’u ligde kalıcı bir şekilde düşünürsek, inanıyorum ki başarı grafiğini yukarıya taşıyacak bir Alanyaspor olur” diye konuştu.

‘ÇIKTIĞIMIZ GİBİ KALMAK İSTİYORUZ’

Takımına güvendiğini de kaydeden Kalpar, şunları söyledi:

“Ben özgüveni olan biriyim. Dolayısıyla burada bir ilki yaşayan teknik direktör olmak benim için gurur verici. Herkes bunun mutluluğunu ve gurunu yaşıyor. Bunun sarhoşluğuna kapılmadan, ‘Süper Lig’de nasıl başarılı ve kalıcı olabiliriz’ düşüncesini yaşamak gerekir. Bu günden itibaren de bu çalışma içerisine girdik. Yönetim kurulu bu çalışmaları doğru bir şekilde ilerletiyor. Ben de bunun içerisinde bulunuyorum. Sağlıklı ve doğru hamleler yapılması gerekiyor. Bu olmazsa çıktığımız gibi ineriz. Biz çıktığımız gibi kalmak istiyoruz. Bu konuda da başarılı olacağız.”