SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Üniversiteliler yarıştı

İş dünyası ve üniversite mezunlarını birçok farklı spor dalındaki yarışlarla bir araya getiren MasterGames, 3. senesinde de eğlence ve mücadele dolu bir turnuvaya imza atıyor.

Güncellenme: 12:36, 31/05/2016
Üniversiteliler yarıştı

6 Mayıs – 5 Haziran 2016 tarihleri arasında düzenlenen MasterGames bu etkinliklerle, üniversite mezunlarının kendi okullarının mezun dernekleriyle iletişimlerini artırmayı ve eski okul arkadaşlarının spor bağlamında yeniden bir araya gelerek keyifli zaman geçirmesine vesile olmayı hedefliyor.

MasterGames etkinlikleri kapsamında Boğaziçi Üniversitesi, İTÜ, ODTÜ, Bilgi Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi gibi Türkiye'nin önde gelen 15 üniversitesinden 600'den fazla mezun, turnuvada 9 ayrı dalda yarışmalara katılıyor. Yarışmalar üniversitelerin tesislerinde gerçekleştiriliyor.

14-15 Mayıs tarihlerinde ODTÜ Taksim lokalinde ve Boğaziçi Üniversitesi tesislerinde yapılan tavla ve satranç turnuvaları ile MasterGames'in ilk etabı tamamlandı. Tavla turnuvasının birincisi Boğaziçi Üniversitesi mezunu Hisar Uyar oldu. Geçen senenin de birincisi olan Hisar Uyar, tavlanın sadece bir şans oyunu olmadığını ispat etti.

25-28 Mayıs tarihleri arasında da MasterGames'in ikinci etabı İTÜ Ayazağa Tesisleri’nde gerçekleştirildi. 25 Mayıs'ta başlayan futbol turnuvası Cumartesi yapılan final maçları ile sona erdi. Genç ekipleri ile Bahçeşehir Üniversitesi mezunları birinci, Bilgi Üniversitesi mezunları ikinci olurken İTÜ mezunları üçüncü oldu.

Yüzme yarışmaları 50 metre serbest, kurbağalama gibi çok çeşitli dallarda gerçekleştirildi. Renkli mücadelelere sahne olan yarışlarda 70 yaş üstü İTÜ'lü ve Yıldız Teknik Üniversiteli sporcular Hasan Özer, Tarhan Güney, Yıldırım Karakaplan ve Ali Birol Yücelen dikkati çekti ve aldıkları madalyalarla gençlere örnek oldular.

9 Mayıs'tan bu yana devam eden tenis elemeleri 28 Mayıs Cumartesi yapılan final maçları ile sona erdi. Birinciliği kadınlarda ODTÜ'den Işıl Ercan, -40 erkeklerde Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Onur Gürkan, +40 erkeklerde ise Boğaziçi Üniversitesi'nden Aygün Erol elde etti. 6 km'lik koşu parkuru ile Ayazağa Kampüsü'nü dolaşan koşucular yarıştılar.

MasterGames'in 3. etabı Boğaziçi Üniversitesi tesislerinde 4-5 Haziran'da gerçekleştirilecek. Basketbol, voleybol ve masa tenisi dallarında yarışmalar devam edecek.

Yayınlanma Tarihi:12:33,