SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

RvP’den Fenerbahçe itirafı: Hata yaptım!

Fenerbahçe'ye imza attığında büyük ses getiren Van Persie, performansı ve sezon içinde yaşadıklarıyla mutluluğu yakalayamadı.

Güncellenme: 09:13, 31/05/2016
RvP’den Fenerbahçe itirafı: Hata yaptım!

Sezonu kupasız kapatan Fenerbahçe'de Hollandalı Robin van Persie gemileri yaktı. Tüm sezon boyunca Teknik Direktör Vitor Pereira ile yaşadığı krizlerle gündeme gelen 33 yaşındaki futbolcu, kariyeri açısından Fenerbahçe'nin kendisi açısından yanlış bir tercih olduğunu söyledi.

 

Transfer döneminde yanlış bir karar verdiğini itiraf eden RvP,  “Yeni sezonda Fenerbahçe’de olup olmayacağım belli değil. Menajerim aracılığıyla bazı teklifler alıyorum. Avrupa'ya dönerek hâlâ üst düzey futbol oynayacağımı kanıtlamak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Hollandalı yıldız, kendisini yeniden kanıtlamak istediğini belirterek, “Fenerbahçe'ye gelerek yanlış bir karar aldım.Yeni sezonda burada olup olmayacağım belli değil. Bazı teklifler alıyorum. Avrupa'ya dönerek üst düzey futbol oynayabileceğimi kanıtlamak istiyorum” dedi.

Van Persie bu teklifleri değerlendirmeye alırken, Çin'e gitmeyi ise düşünmüyor. Başarılı futbolcu, Avrupa'da, özellikle de Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden bir takımda boy göstermek istiyor.

Bu sezonki performansı ile eleştirilse de Van Persie oynadığı 48 resmi maçta 22 gol atmayı başardı ve takımına katkı sağladı.

Yayınlanma Tarihi:07:43,