SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, yeni sezon yapılanmasını sürdüren Fenerbahçe Grundig Kadın Voleybol Takımı’nın, Tayland'lı pasör Nootsara Tomkom ile sözleşme imzaladığı duyuruldu.

‘Yeni Sarı Melek’ olarak adlandırılan Nootsara Tomkom'a başarılar dilenirken, yarıştığı her kulvarda şampiyonluk hedefleyen Fenerbahçe Grundig Kadın Voleybol Takımı’na büyük katkısı olacağı vurgusu da yapıldı.

NOOTSARA TOMKOM KİMDİR?

7 Temmuz 1985 tarihinde Tayland'ın Ban Pong, Ratchaburi şehrinde dünyaya geldi. Pasör pozisyonunda oynayan Tayland’lı yıldız; 1.69 cm boyunda, 57 kilo ağırlığında. Smaç yüksekliği 290 cm olan pasörün blok yüksekliğinin ise 280 cm'dir.

Nootsara Tomkom, Tayland Kadın Milli Voleybol Takımı’nda 39 kez mücadele etmiş. 2007-2008 sezonunda IBSA Club Voleybol ile İspanyol liginde forma giydikten sonra Azerbaycan’ın Rabita Bakü kulübünde forma giymiştir. 2013-14 sezonunda Azerbaycan lig şampiyonluğu yaşarken, aynı sezon CEV Şampiyonlar Ligi'nde de bronz madalya alarak en iyi pasör seçilmiştir.

Bu başarıların yanı sıra kariyerinde takım ve bireysel olarak birçok başarısı bulunan oyuncu 2016-2017 sezonu itibariyle çubuklu formanın başarısı için mücadele edecek.

Yayınlanma Tarihi:17:11,