SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’dan Dzeko çıkarması

Sarı-kırmızılıların kiralamak istediği Edin Dzeko, Roma’da mutlu olduğunu belirtti. Ancak daha fazla forma giyebileceği bir takımda oynamak istediği için Galatasaray’ın 4 milyon Euro’luk teklifine de açık kapı bıraktı.

Güncellenme: 08:11, 31/05/2016
Galatasaray’dan Dzeko çıkarması

AMKSPOR

Yeni sezonda Galatasaray’ın gol yükünü kaldırabilecek bir golcü almak isteyen sarı-kırmızılı yönetim, Roma forması giyen Edin Dzeko ile görüşmelere başladı. Büyük umutlarla geldiği Roma’da son haftalarda çok az süre alan ya da oyuna dahil olamayan Boşnak yıldızın menajeri ile Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün özel bir görüşme gerçekleştirdi ve ilgilendiklerini resmen iletti.

 

OPSİYONUYLA BİRLİKTE GELECEK

Bonservisi 10 ile 15 milyon Euro arasında bulunan 30 yaşındaki golcüyü kiralık olarak satın alma opsiyonuyla birlikte Türkiye’ye getirmek istediklerini ileten Ergün, senelik net 4 milyon Euro teklif etti. İtalyan basınına da yansıyan bu görüşmeye göre, Dzeko’nun menajeri Redzepagic, oyuncusunun Roma’da mutlu olduğunu ancak daha fazla oynamak istediği için teklifi düşüneceklerini iletti.

BU İLK TEKLİF DEĞİL

Bu Galatasaray'ın Dzeko ile ilk teması değil. Fatih Terim, dönemin Başkanı Ünal Aysal'dan transfer edilmesi için Boşnak yıldızı işaret etmişti. Ancak 2012-13 sezonunda oyuncu için İngiliz ekibinin kapıyı 20 milyon Euro'dan açması transferi suya düşürmüştü. Özbek yönetimi bu kez Dzeko'yu kiralamak için harekete geçti.

Yayınlanma Tarihi:08:02,