SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Sportif direktörü Cenk Ergün son 1 ayda 3 ayrı seyahatta gerçekleştirdiği transfer görüşme ve hazırlıklarını Sportif A.Ş. Yönetim kurulu ile birlikte masaya yatıracak. Sportif A.Ş’de yeni planlama ile oluşturulan yönetimde Alp Yalman ve Levent Nazifoğlu Sportif Direktör Cenk Ergün ile birlikte bugüne kadar yapılan ön transfer görüşmelerinin değerlendirmesini yapacak. Bu üçlü başkan Dursun Özbek’in kendilerine sunacağı transfer bütçesinin belli olmasıyla birlikte harekete geçecek.

YİNE TERİM SESLERİ

Öncelikle teknik direktörün belirlenmesiyle birlikte transfer hamlelerine girişilirken, Fatih Terim ile Avrupa Şampiyonası öncesi bir görüşme yapılması düşünülüyor. Fatih Terim’in vereceği yanıta göre Avrupa Şampiyonası’nın bitimi beklenmeden transfer çalışmaları bir anönce bitirilecek.

Sportif A.Ş.’nin başına geçecek olan Alp Yalman başkan Dursun Özbek’ten bütçe konusufnda şeffaf ve kesin bir rakam isterken, ayrıca başkanın kardeşi Mehmet Özbek’in de kendileri ile birlikte çalışmasını özellikle istediği öğrenildi. Alp Yalman sarı kırmızılı camianın aksine Mehmet Özbek’ten kesinlikle yararlanılması gerektiğini görüşünü öne sürerek, mali konularda kardeş Özbek’e mutlaka ihtiyaç duyalacağını da, Sportif A.Ş’de birlikte çalışacağı kişilere iletti. Böylece Alp Yalman, Özbek kardeşlerle yapılacak önemli hamlelerde ortak karar almayı ve uyum içinde çalışmayı arzuluyor.