SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da kiralıklar sınıfta kaldı

Sezonu başka takımlarda geçiren isimlerin çoğu beğenilmedi. Sadece Galatasaray’ın parasının bir kısmını ödeyerek İtalya’ya gönderdiği Blerim Dzemaili sergilediği performans ile yönetimi pişman etti.

Güncellenme: 08:44, 31/05/2016
Galatasaray’da kiralıklar sınıfta kaldı

Galatasaray’da sezon başında kiralık olarak başka takımlara gönderilen isimlerin büyük çoğunluğu vasatı aşamadı. Genoa'ya kiralanan ve yıllık ücretinin bir kısmını da Galatasaray’ın karşıladığı Blerim Dzemaili, yönetimi pişman etti. Sercan da Bursa’da iyi işler çıkardı.

Alex Telles (Inter): Galatasaray’ın satsa da kadrosunda bıraksa da kâr edeceği futbolculardan. Mancini’li Inter’e kiralanan Brezilyalı futbolcu, 1 İtalya Kupası olmak üzere 22 kez Milano ekibinin formasını terletti. Telles sezon başında Cimbom’da 3 maç oynadıktan sonra kiralanmıştı.

Bruma (R.Sociedad): Geçen yıl yaşadığı ağır sakatlıktan sonra Galatasaray onu forma giyebileceği bir ekibe yolladı. İspanyol Sociedad’ta sıkı bir yıl geçiren Portekizli 33 müsabakada boy gösterdi. 3 gol 1 asistle sezonu kapattı.

Blerim Dzemaili (Genoa): Kendi adına en iyi sezonunu geçirdi. İtalyan ekibi Genoa’da 27 karşılaşmaya çıktı. 3 gol ve 2 asistle takımının vazgeçilmezi oldu. Avrupa Şampiyonası’ndan sonra vereceği karar merak ediliyor.

Sercan Yıldırım (Bursaspor): 2012-13 sezonundan sonra Galatasaray’ın formasını göremedi. Sivasspor, Şanlıurfa ve Balıkesir ile devam eden kiralık macerası Bursa’da son buldu. Eski kulübüyle 24 müsabakaya çıkan golcü oyuncu, 4 gol 5 asist yaptı.

Jem Karacan (Bursapor): İngiltere'nin Reading kulübünden transfer edilen Jem, eski sakatlığından dolayı tam anlamıyla kendini gösteremedi. Hamza Hamzaoğlu Bursaspor’un başına geçtikten sonra genç oyuncusunu da yanına aldı. Bursasspor’la 9 karşılaşmaya çıkan 27 yaşındaki oyuncu 1 asist yaptı.

Lucas Ontivero (Montreal Impact): 2013-2014 sezonunu sarı-kırmızılıların altyapısında geçiren Ontivero, aynı sezonda A takımla 3 maça çıktı. Bu yıl Slovenya’nın Olimpija Ljubljana ekibine gitti. Sezon ortasında ABD’nin Montreal takımına kiralandı. Bu sezon 24 maçta 5 gol 2 asist katkı sağladı.